https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bitcoin, ABD dolarının gücünden saptığı için yıl için yeni bir zirve yaptı

Bitcoin, ABD dolarının gücünden saptığı için yıl için yeni bir zirve yaptı


Önde gelen kripto para birimi 25 bin dolara yakın işlem gördüğü için Bitcoin yatırımcıları heyecanlanmalı. Yılın yeni zirvesi ve Bitcoin için en az üç nedenden dolayı önemli bir gelişme.

İlk olarak, son hamle ile Bitcoin’in yıllık getirisi %50’ye yakın. Sadece Şubat ayının ortasında olduğumuzu düşünürsek, bu hiç de küçük bir başarı değil.

İkinci olarak, Bitcoin bir dizi yüksek düşüşü sürdürürken bir önceki yüksek seviyeyi kırdı. Bu daha fazla gücü gösterir.

Üçüncüsü, son ralli ABD doları ile genel olarak ayrıştı. USD/JPY ticaretinin 134’ün üzerinde veya EUR/USD ticaretinin 1,07’nin altında olmasının kanıtladığı gibi, geçen Salı günkü enflasyon raporunun ardından dolar yükseldi. Ancak Bitcoin aynı yolu izlemedi, ayrıştı ve fiyat patladı.

Tüm bunlar, Bitcoin’in son rallisini olumlu bir şekilde gösteriyor. Ayrıca, bitcoin’in 25 bin dolara yakın yükselişinin baş ve omuzlar modelini geçersiz kıldığını da eklersek, tablo daha yükselişe geçiyor.

TradingView’e Göre BTCUSD Grafiği

Bitcoin rallisinin devam etmesi için ne olması gerekiyor?

Yukarıdaki grafik, Bitcoin’in EUR/USD çiftine kıyasla performansını göstermektedir. Bitcoin yılın başından bu yana %49 değer kazanırken, EUR/USD neredeyse düz.

EUR/USD son kayıplarını tersine çevirirse Bitcoin’in rallisi devam edebilir. EUR/USD 1,10’dan 1,07’ye düştüğünde, Bitcoin 24 bin dolardan 21,5 bin dolara düştü. Artık EUR/USD yükselirken Bitcoin yükseliyor, bu Bitcoin’in USD’yi zayıflattığının bir göstergesi olabilir.

Bu nedenle, EUR/USD paritesi son kayıplarını tersine çevirir ve bu yılın en yüksek seviyesi olan 1.10’a dönerse, Bitcoin yatırımcıları daha fazla kazanç görebilir. Böyle bir durumda, bitcoin ticaretinin 30.000 $ veya üzerinde görülmesine şaşırmamak gerekir.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın