medyauzmani.com

Bitcoin, Fed politikasının değişeceği umuduyla 38.000 doların üzerine çıktı, boğa koşusuna göz kırptı


Kripto para meraklıları, dijital para biriminin Salı günü 38.370 $ sınırını aşmasıyla Bitcoin’in önemli ölçüde toparlandığına tanık oldu. Bu son artış, kripto paralara yönelik artan ilgiyi yansıtıyor ve enflasyonun yavaşladığına dair işaretlerin ortasında Federal Rezerv politikasında faiz oranlarını düşürmeye yönelik bir değişim beklentisiyle destekleniyor.

Bitcoin, kripto para biriminin sert bir düşüş yaşadığı çalkantılı 2022 yılının ardından bu yıl %129 gibi etkileyici bir yükseliş kaydetti. Kripto piyasasındaki iyimser hava, Fed Guvernörü Christopher Waller’ın merkez bankasının faiz oranlarını düşürmeyi düşünebileceğini öne süren yorumlarıyla daha da güçlendi ki bu da geleneksel olarak kripto para birimleri gibi riskli varlıklara fayda sağlayan bir hareket.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Hashdex ve Franklin’in Bitcoin ETF başvurularına ilişkin kararını erteleme kararına rağmen, piyasanın ivmesi bozulmadı. Kripto analistleri bu ertelemelere dikkat çekse de, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine yönelik artan yatırımcı coşkusu üzerinde çok az etkisi olmuş gibi görünüyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın