https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bitcoin Fiyat Tahmini: Silvergate ve Tether Haberlerinden Sonra BTC Tahminleri

Bitcoin Fiyat Tahmini: Silvergate ve Tether Haberlerinden Sonra BTC Tahminleri


  • Bu haftaki Silvergate ve Tether haberlerinden sonra Bitcoin fiyat tahminleri.
  • BTC, yılbaşından bugüne kadarki en yüksek seviyelere olası bir teknik kırılmanın ortasında 23.000 $’a yakın kilit dirençle 22.400 $ civarında seyrediyor.
  • 20.000$ bölgesi boğalar için kritik ve psikolojik bir seviye.

Bitcoin fiyatı, daha geniş pazar zayıflığı ve kripto ile ilgili olumsuz haberlerin bir kombinasyonunun ardından Cuma günü keskin bir düşüş kaydettikten sonra 22.500 doların altında kaldı.

Bununla birlikte, fiyatın 22.000 $’ın üzerinde olmasıyla birlikte teknik görünüm, boğaların Mart veya Nisan’da yılbaşından bugüne kadarki yeni zirvelere doğru ilerleme şansının hala olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC, Silvergate Bank ve Tether haberlerinin ortasında düştü

Çarşamba günü, kripto dostu banka Silvergate (SI), mali raporunu erteleyeceğine dair bir SEC başvurusuyla başının biraz daha derin olduğunu açıkladı. Kripto bankası daha sonra ödeme ağı Silvergate Exchange Network’ün (SEN) durdurulduğunu duyurdu ve daha önce açıklanan 1 milyar dolarlık kaybın ardından operasyonlarına daha fazla belirsizlik ekledi.

Aslında, Coinbase ve Paxos gibi büyük kripto firmaları Silvergate’ten alternatif bankacılık ortaklarına geçiş yaptığını duyurduğu için BTC üzerindeki satış baskısı arttı.

Ancak daha fazla olumsuz haber ortaya çıktıkça bitcoin fiyatı 22.000 $’a kadar düşmeye devam etti – The Wall Street Journal, dünyanın en büyük stablecoin’i USDT’yi çıkaran şirket olan Tether ile ilgili bir makale yayınladı. Tether ve Bitfinex’in kullanıldığı iddia ediliyor”Sahte belgelerstablecoin rezervleriyle ilgili sorular arasında banka hesapları almak için.

Kripto para tüccarı ve yatırımcısı Scott Melker, Wall Street Journal’ın Cuma günü bir Twitter dizisindeki raporunu artırdı.

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC/USD için sırada ne var?

4 saatlik grafik RSI, fiyat hareketi esas olarak doji baskılarından oluştuğu için alt bandın yakınında büyük ölçüde düz kalıyor. Bitcoin, Ocak başında oluşan destek tabanının üzerinde konsolide olurken, doji mumlarının gösterdiği gibi bir kararsızlık var.

4 saatlik grafikte Bitcoin fiyat hareketi. kaynak:Ticaret Görünümü

Ayılar daha fazla sorumluluk alırsa, BTC/USD muhtemelen yukarıda belirtilen destek hattını yeniden test edecek ve potansiyel olarak 22 bin doların üzerine çıkarak 21.600 dolar civarındaki başka bir kilit seviyeye çıkacak. Aşağıda, çok önemli olan 20.000$ seviyesinin yeniden test edildiğini görebiliriz.

Yukarı yönde, acil engel, şu anda 50 ve 200 hareketli ortalamalarla gösterilen fiyat seviyelerinde güçlü arz alanlarının beklendiği 22,5 bin dolarlık alan.

Günlük grafiğe genel bakış, RSI’nın düşüşte olduğunu gösteriyor ve bu da ayıların üstün gelebileceğini gösteriyor.

Bununla birlikte, ters bir baş ve omuz modelinin oluşması olasıdır. Tersine çevrilmiş Baş ve Aile modelinin boyun çizgisi 25 bin dolar civarında olabilir. Her neyse, izlenmesi gereken başlıca spot fiyat seviyeleri, yukarı yönde 22.900$ ve aşağı yönde 19.712$ civarındaki 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalarla gösteriliyor.

Günlük grafikte Bitcoin fiyat tahmin seviyeleri Kaynak:Ticaret Görünümü

 

Sonraki Bitcoin Fiyat Tahmini: Silvergate ve Tether Haberlerinden Sonra BTC Tahmini ilk olarak CoinJournal’da yayınlandı.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın