medyauzmani.com

Bitcoin fiyatındaki son satış dalgası mı?


Bitcoin fiyatı, iki haftadan uzun süredir konsolidasyonda istikrarlı bir şekilde hareket ediyor. Yakın gelecekte nereye döneceğini göstermese de, uzun vadeli görünüm çarpıcı biçimde değişmeye başlıyor.

Bitcoin fiyatında nihai bir satış olacak mı?

Bitcoin fiyatı iki haftadan uzun süredir istikrarlı bir konsolidasyonda ve hiçbir hareket belirtisi göstermiyor. Bununla birlikte, 7 Ekim Tarım Dışı İstihdam (NFP) duyurusu, Bitcoin’i mevcut aralığının dışına itebilecek ve bir giriş noktası oluşturabilecek bir oynaklık dönemini tetikleyebilir.

Bitcoin fiyatındaki son satış dalgası mı?

Bilmek isteyebilirsiniz:

“Dört ay içinde dolar düşecek! Gümüş ve Bitcoin kazanın!

Bitcoin balinaları satın almak için düğmeye bastı! 2018’den beri ilk kez…

Düşen Bitcoin kahini korkusu!

Uzun vadeli Bitcoin fiyat endeksi

Bitcoin fiyatı hala 2022’nin en yüksek seviyesi ve 19.157 dolarlık hacim kontrol noktasının (POC) üzerinde. BTC POC’nin üzerinde kaldığı sürece alıcılar güvende olabilir. Bununla birlikte, büyük bir kırılma, bir sonraki yüksek seviye olan 15.551$’dan aşağı yönlü bir düzeltmeye yol açabilir.

Bu destek tabanının üzerinde, uzun vadeli BTC’nin altında oluşabileceği 13.575 dolar ve 11.989 dolar olmak üzere iki önemli seviye var. Üç günlük Bitcoin grafiğinde pek bir şey değişmedi. Bununla birlikte, tüccarlar POC’yi 1.9157 $’da ve ilk desteği 15.551 $’da tutmalıdır.

İlgili: Bitcoin fiyatındaki 20 bin dolarlık çift zirveden sonra ne olur? BTC’nin güncel analizi

Bitcoin fiyatındaki son satış dalgası mı?
BTCUSDT 3 günlük grafik

Bir sonraki önemli grafik, 30 Mayıs’tan bu yana yüksek/yüksek oluşumu doğru bir şekilde tahmin eden Göreceli Güç Endeksi (RSI) ile birleştirilmiş BTCUSDT’nin sekiz saatlik grafiğidir.

Nitekim 18.000 dolar ile 19.000 dolar seviyeleri arasında kısa bir konsolidasyondan sonra Bitcoin fiyatı 20.400 dolara yükseldi ve RSI tekrar 43’ün üzerine çıkarak 46’ya ulaştı ve bu seviyeyi desteğe dönüştürdü. Burada başlayan ralli, RSI’nin 65’ten 72’ye yükselmesiyle aynı zamana denk gelen 20.500 $’lık bir zirve yarattı ve yedinci zirveyi oluşturdu.

Bitcoin fiyatına daha yakından bakıldığında düşüş bayrağı görülüyor. Adından da anlaşılacağı gibi bu teknolojinin tasarımı bayraklardan oluşuyor. Ve bu bayrak, BTC 12 ile 19 Eylül arasında %18 düştüğünde kuruldu. Benzer bir tırmanma yönteminin kombinasyonu, bayrağın oluşturulmasına yol açtı.

Bu teknik oluşum, bayrağı 19.417 dolara kadar genişletiyor ve %18’lik bir düşüşle 15.800 dolara çıkacağını tahmin ediyor.

Bitcoin fiyatındaki son satış dalgası mı?
BTCUSDT 8 saatlik grafik

Bu sefer gerçek fiyat

1.000 BTC’den fazla tutan zirvelerin yaklaşık 15.800 dolar.

İlginç bir şekilde, bu sayı mevcut tahminle mükemmel bir şekilde eşleşiyor ve 15.800 dolara büyük bir düzeltme olasılığını güçlendiriyor.

(*Coin Metrics tarafından geliştirilen metriğe göre hesaplanan tanınan fiyat, kripto para biriminin mevcut fiyatından farklıdır. Gerçekleşen fiyat, hızlı bir şekilde satın alınan tokenlere göre hesaplanır ve tutulan listelenmemiş veya kaybedilen kripto paraları içermez. Cüzdanlarda Her token dahil edilir (son satıldığı zamana göre hesaplamaya dahil edilir, böylece ağın toplam değeri hesaplanır.)

Bitcoin fiyatının ilk görünümü düşük görünse de, yatırımcılar potansiyel çöküşü BTC ve altcoinleri çok düşük fiyatlarla biriktirmek için bir fırsat olarak bekleyebilirler.

Bitcoin fiyatındaki son satış dalgası mı? bitcoinin fiyatı

Bununla birlikte, bu seviyedeki U dönüşü nedeniyle satın alma baskısındaki artış, Bitcoin fiyatı 27.365 dolardan 28.740 dolara uzanan CME boşluğunu (CME GAP) doldurmak için bir yükseliş trendi başlatmadan önce iyi bir satın alma fırsatı olacaktır.

(Bu boşluklar, Bitcoin fiyatı bir önceki günün kapanışının üzerinde veya altında açıldığında Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) bulunur. CME’deki bu tür boşlukların ana nedenlerinden biri, aşağıdakiler gibi büyük vadeli işlem piyasalarındaki işlem hacmidir. CME. ) Bitcoin diğer borsalarda 7/24 işlem gördüğünde, CME hafta sonları ve günün bir bölümünde kapalıdır. ÖyleysePara akışı hızlı olduğu için, bu tür fırsatlar genellikle hafta sonu meydana gelen büyük fiyat artışlarının sonucudur.

)

Düşüş trendinde olan veya yeterince güç kazanmayan bir piyasa, yükselmeden önce her zaman bu fırsatları test edecektir.

Bitcoin fiyatındaki son satış dalgası mı? bitcoinin fiyatı

BTCUSD CME 12 saatlik grafik

Öte yandan büyüyen siyasi çatışma ve ekonominin kötüleşmesi nedeniyle piyasalarda satış baskısı artmaya devam ederse Bitcoin fiyatı 15.800 dolara kadar düşebilir ve toparlanamayabilir. Ayrıca, bu düşüş BTC’yi 15.551 dolarlık destek seviyesini bir direnç bariyerine çevirmeye zorlarsa, yukarıda bahsedilen tez geçersiz olacaktır.

Bu durumda, tüccarlar 13.575 dolar ve 11.989 dolar seviyelerinde olası bir düşüşe hazırlanmalı.

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın