medyauzmani.com

Bitcoin haftaya 30.000 doları aşarak başladı – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Kripto para piyasaları geçen haftaki pozitif seyrin ardından yeni haftaya da alıcılı başladı. 

Bitcoin, geçen hafta itibarıyla %10 bandında değer artışı kaydederken 29.990 dolardan kapanış gördü. Asya işlem saatlerinde ise alımlar yeniden hızlanmaya başladı. BTC, geçen hafta direnç olarak görev yapan 30.000 dolarlık psikolojik fiyat seviyesini hızla geçti ve 31.000 dolar sınırına kadar yükseldi. Avrupa saatlerine girildiğinde bir miktar ivme kaybeden kripto para pozitif görünümünü korurken 30.600 – 30.800 dolar bandında yatay hareket ediyor.

Bitcoin’de yükselişi ne destekliyor?

Geçen hafta boyunca Bitcoin’in 30.000 dolar direnci kırıp kırmayacağı merak konusu olmuştu. Hafta boyunca bir dizi olumlu gelişmenin desteğiyle dirençli kalan kripto para, son 24 saatte %3’e yakın daha değer kazanarak 30.000 dolar bölgesini destek yapmak adına önemli bir adım attı. 

Diğer yandan ilk 30.000 dolar denemesi geçen hafta başında spot Bitcoin ETF onayının çıktığına dair ortaya atılan asılsız haberle olmuştu. Haberin yalanlanmasının ardından kısmi bir geri çekilme gören Bitcoin, hafta boyunca 30.000 dolar denemelerine devam etti.

Gelinen noktada kripto yatırımcılarının SEC’in olası bir Bitcoin ETF onayı konusunda iyimser kaldığı görülüyor. Diğer yandan Fed kanadından gelen mesajlar da faiz konusunda zirveye ulaşıldığı yönünde şekillenirken bu toparlanma, yüksek faiz ortamının fiyatlandığına dair bir sinyal olarak da görülebilir.

Kripto piyasasının geri kalanında da hafta başında olumlu seyir devam ediyor. Bitcoin ile birlikte Ethereum, %3 bandında yükselişle 1.685 dolara kadar yükseldi. İlk 20’de Solana’nın atakları devam ederken kripto para son 24 saatte %5 daha yükselerek 30 dolar bandına adım attı. Chainlink ise hafta başlangıcında öne çıkan altcoin oldu. LINK, %12 değer artışı kaydederken 10 dolar seviyelerine yükseldi. Aynı zamanda ilk 100 kripto para arasında FTM ile birlikte en çok yükselen altcoin oldu. 

Diğer yandan kısmi düşüş gören altcoinler arasında geçen haftanın en çok yükselen varlıklarından biri olan Bitcoin SV, %4’e yakın bir düzeltmeyle devam ediyor. Diğer düşüş gören altcoinler ise %1’in altında düşük bir değer kaybına sahip.

Kripto paralara yönelik geçen haftadan bu yana devam eden talep eşliğinde toplam piyasa değeri, 1,17 trilyon dolara yükseldi. Son 24 saatlik ortalama işlem hacmi ise şu an 36 milyar dolar seviyesinde seyrediyor. 

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın