https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bitcoin kısa vadeli fonları geçen hafta 10 milyon dolarlık giriş gördü

Bitcoin kısa vadeli fonları geçen hafta 10 milyon dolarlık giriş gördü


  • CoinShares verileri, kripto yatırım ürünlerinin 2 milyon dolarlık küçük çıkışlar kaydettiğini gösteriyor.
  • Ancak bitcoin, art arda üçüncü kez toplam 12 milyon dolarlık çıkış gördü.
  • Kısa vadeli bitcoin fonları, ABD ekonomik verilerinin yol açtığı olumsuz havanın ortasında 10 milyon dolarlık giriş gördü.

Varlık yöneticisi CoinShares’e göre, dijital varlık yatırım ürünleri, makro veriler yatırımcı duyarlılığı üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiğinden geçen hafta daha fazla çıkış kaydetti.

Kripto ile ilgili ürünlerde haftalık çıkışlar 2 milyon doların altındayken, kısa yatırım ürünlerine büyük girişlerin kanıtladığı gibi, daha geniş piyasa duyarlılığı olumsuzdu.

Bitcoin kısa akışları 10 milyon dolara ulaştı

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin ile bağlantılı yatırım ürünleri, bu tür bir eylemin üst üste üçüncü haftası olan geçen hafta toplam 12 milyon dolarlık çıkış kaydetti. Yatırımcılar ayrıca, o hafta bitcoin fiyatındaki düşüşe büyük ölçüde bahse girdiler ve kısa vadeli bitcoin fonlarına girişler 10 milyon dolara yükseldi.

CoinShares’e göre, geçen hafta BTC fiyatı etrafındaki olumsuz hava büyük ölçüde ABD’den geldi.

Bununla birlikte, son makro veriler yatırımcıların ABD Merkez Bankası’nın (FED) beklenenden daha şahin olacağına dair endişelerini artırdığından, ABD’de 14 milyon ABD doları tutarında çıkış görülmesiyle görüşler kutuplaşmış durumda.CoinShares Araştırma Başkanı James Butterville yazdı.

Belirttiğimiz gibi, geçen hafta sıcak ekonomik verilerle noktalandı (Tüketici Üretici Harcamaları (TÜM), enflasyonun önemli bir rüzgar olmaya devam ettiğini gösteriyor).

Aslında, kripto para borsası Bitstamp’ta bitcoin fiyatı 22.770 dolara kadar düştüğü için piyasa makro verilere olumsuz tepki verdi. Ancak, BTC yeniden 23.400 doların üzerine çıktı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın