medyauzmani.com

Bitcoin madenciliği hisseleri Pazartesi günü neden düşüşle kapandı?


Bitcoin madenciliği hisseleri Pazartesi günü neden düşüşle kapandı?
  • Bitcoin madenciliği hisseleri bugün Bitcoin fiyatıyla aynı seviyede.
  • ABD dolarının gücü, BTC’yi Pazartesi günü tekrar 30.000 doların altına itti.
  • DXY bugün Empire State İmalat verilerinin ardından yükseldi.

Bitcoin madencilerinin hisseleri, madencilik yaptıkları ve ellerinde tuttukları varlık olan “BTC”nin yeniden 30.000 doların altına dönmesiyle Pazartesi günü düşüşle kapandı.

Bitcoin fiyatı bugün neden düştü?

Bitcoin fiyatının bugün zayıf olmasının ana nedenlerinden biri, yukarı yönlü hareket eden ABD Doları Endeksiydi. BTC, fiat para birimlerine bir alternatif olarak başlangıcından bu yana ABD doları ile ters orantılı olma eğilimindeydi.

Bu, ABD dolarının neden Pazartesi günü ilk etapta güçlendiğini merak etmemize neden oluyor? Cevap, New York’taki fabrika faaliyetinin geçen yılın sonlarından bu yana ilk kez Nisan ayında geri döndüğünü doğrulayan Empire State İmalat verilerinde yatıyor.

Bugün kırmızıda kapanan önemli bitcoin madenciliği hisselerinden bazıları Riot Platforms, Bitfarms ve Hut 8 Mining Corp.

Bitcoin hala ayı piyasasında mı?

Şimdi başka bir açıdan bakalım. Basitçe söylemek gerekirse, aylık ticari faaliyet anketi, ABD ekonomisinin Federal Rezerv’in agresif faiz oranı artışları karşısında direncini koruduğunu gösteriyor.

Bu, en azından merkez bankasının, Mart ayında hala %5.0 olan enflasyonu dizginlemek için faiz oranlarını daha da yükseltmesi için biraz alan yaratıyor. Önemli çünkü dünyanın en büyük kripto para birimi, yükselen faiz oranları arasında geçen yıl kötü performans gösterdi.

Bununla birlikte, Federal Rezerv’in şahin duruşunu yeniden gözden geçirmesine neden olabilecek son bankacılık başarısızlıkları da dahil olmak üzere, bugün BTC’deki düşüş hakkında pek bir şey okunmamasının bir nedeni var. FxPro analisti Alex Kuptsikevich’e göre:

Teknik olarak, bitcoin, ana hareketli ortalamaların üzerinde kilitlenerek ve dipten istikrarlı bir şekilde geri çekilerek ayı piyasasının sonunu çoktan kanıtladı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın