https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bitcoin madencilik zorluğu rekorları kırmaya devam ediyor – World Digital Media News

Bitcoin madencilik zorluğu rekorları kırmaya devam ediyor – World Digital Media News


Bitcoin (BTC) fiyatı son 7 günde %4,1 kayıpla 23.459 dolardan işlem görüyor. BTC/USD Yükseliş trendi yavaşladı ancak madencilik krizi ATH seviyesine ulaştı.

Yıl başından bu yana Bitcoin fiyatının artması madenci sayısını da artırdı. Madencilik zorluğu ilk kez 16 Ocak’ta 39.3 trilyona ulaştı. Kripto para biriminin lider fiyatında görülen yükseliş, Şubat ayının son haftasında geriledi ve düşmeye başladı. Ancak Bitcoin madenciliği tarafında daha fazla talep var.

Artan talep doğrultusunda BTC madenciliği yapmak için büyüyor. Son veriler, Bitcoin’in madencilik sorununun bu hafta ilk kez 40 trilyon sınırını geçtiğini gösterdi. Bu artışın BTC ve Bitcoin Ordinals fiyat hareketi tarafından tetiklendiği açıktır. BTC fiyatının Kasım ayında kaydedilen en düşük seviyeye göre %40 artması, bu fırsatı değerlendirmek isteyen madencilerin ilgisini çekti.

Ek olarak, BTC ağındaki Ordinals NFT’lerine olan talep, madencilik faaliyetini artırdı. Bu NFT’lerin daha fazla ticari onaya yol açmasıyla madencilik ücretleri cazip seviyelere geri döndü. Dune Analytics verilerine göre madenciler, Ordinals NFT’lerinden 800.000 aldı. dolarfazla var

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın