medyauzmani.com

Bitcoin neden bu kadar aniden çöktü? Toplantı bitti mi? – Dünya Dijital Medya Haberleri


Kriptohaberleri.gen.tr – Pazartesi günü haftaya yavaş bir başlangıç ​​oldu Bitcoin Salı günü kayıplarını telafi etti, ancak tüccarlar Çarşamba günü ivme kazandı ve kripto para birimini sabah ticaretindeki 30.400 dolardan dün gece itibariyle 28.645 dolara düşürdü.

Perşembe sabahı, BTC/USD 24 saatte %4,4 ve haftalık %3,5 düşüşle 28.975 dolara geriledi.

Düşen tek kripto para birimi Bitcoin değil. Ethereum Ayrıca 2.000 $ seviyesinin altında keskin bir düzeltme yaptı ve 24 saat içinde yaklaşık %7 düştü.

Bitcoin Çarşamba günü neden düştü?

Kripto para birimlerindeki keskin düşüşü açıklayan bazı uzmanlar, İngiltere’de beklenenin üzerinde enflasyonun dün sabah şaşırttığını, bunun da enflasyona karşı küresel savaşın kazanılmadığını ve BoE ve diğer merkez bankalarının faiz oranlarını düşündüğümüzden daha fazla artırması gerektiğini gösterdiğini söyledi.

Fed faiz artırımlarına ilişkin beklentilerin arttığı da bir gerçek; Kriptohaberleri.gen.tr Faiz Oranı Aracına göre Mayıs başında %0,25’lik bir artış olasılığı %85,2 (dünkü %80,9’dan), ardından benzer bir artış Haziran’da %28,03’tür (önceki gün %23’ten). ).

Bununla birlikte, zamanlamanın, İngiltere enflasyon verilerinin sabah 8’de açıklanması ve BTC’deki dünkü düşüşün çoğunun 10:00 ile 11:00 arasında gerçekleşmesi nedeniyle aynı olmadığına dikkat etmek önemlidir.

Bazı gözlemciler, SEC Başkanı Gensler’in ABD Kongresi’ndeki ifadesinin ardından kripto düzenlemesi konusundaki endişeleri eleştirdiler. Düzenleyici, dijital ekonomiye bakışını değiştirmedi ve güvenlik yasalarına tabi olması gerektiğine inanıyor (bu yasalar neredeyse bir asırlık olsa da…).

Son olarak, blockchain verilerinin, kripto paranın Binance’te düşmeye başlamasından kısa bir süre önce gönderilen 16.000 BTC’lik bir işlemi ortaya çıkardığını not etmek önemlidir.

BTC/USD cinsinden izlenecek teknik oranlar

Grafik açısından bakıldığında, Çarşamba günü Bitcoin’de 30.000 $ ve 29.000 $’ın altındaki kırılma bir düşüş uyarısı.

Ancak, grafikteki yeşil çizginin gösterdiği gibi, günlük grafikte yükselişi doğrulamak hala mümkün. 28.500 doların altında bir kırılma buna meydan okuyacak ve 28.000 dolara kapıyı açacak.

Bir sonraki destek seviyesi 27.000$, 50 günlük hareketli ortalama 26.714$ ve önceki seviyenin alt seviyesi 26.500$ olacak. Bu seviyenin altında, Bitcoin’in günlük aktivitesinin düşüşte olduğu kabul edilebilir.

Üstelik, yalnızca 30.000 doların üzerinde bir getiri, BTC’nin kısa vadeli rekorunu değiştirecek. Bundan sonra, 31.000 dolarlık bölge bir sonraki zorluk olacak.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın