https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bitcoin neden Ethereum’dan daha iyi? 2023’te tarihi paterni değiştirmek

Bitcoin neden Ethereum’dan daha iyi? 2023’te tarihi paterni değiştirmek


ana prizler

  • Ethereum, tarihsel olarak boğa koşularında Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi
  • Bitcoin hakimiyetinin artmasıyla yıl başladığında model tersine döndü
  • Analistimiz Dan Ashmore, modelin nasıl ve neden değiştiğini göstererek tarihin derinliklerine inmek için zincire atlıyor

dönüyor, değil mi? Kripto çevrelerinde hiçbir şey bu kadar tartışmaya neden olamaz.

Senaryoya atıfta bulunarak, Ethereum dalgalanma bitcoin Kripto para birimi sıralamasında ilk sıraya gelince, saygısız, kime sorduğunuza bağlı olarak, deterministikten sanrıya kadar her şeydir.

Twitter DM’lerimden korktuğum için bu tartışmanın ana hatlarını gözden geçirmek istediğimden emin değilim, ancak bugün Ethereum ve Bitcoin verilerini incelerken ilginç bir şey fark ettim.

Ethereum, Bitcoin ile yakından ilişkilidir.

İlk olarak, bariz. Ethereum, Bitcoin ile inanılmaz derecede ilişkilidir çünkü o bir kripto para birimidir ve her kripto para biriminin kaderi turuncu madeni paranın kaderine bağlıdır. Bunu artık biliyoruz.

Aşağıdaki grafik, Ethereum’un 2015’te dönüşünden bu yana bu ilişkinin ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor.

Ancak iki en iyi arkadaş, fiyat tablolarında birbirini takip ederken, oldukça farklı oldukları senaryolar da var. Ünlü ETH/BTC oranı, Ether meraklılarının özellikle izlediği bir orandır.

Yıl sonundan önce 0,025’e geri dönmeden önce Haziran 2017’de yaklaşık 0,15 ile zirve yaptı. Bugün 0.07 civarında işlem görüyor.

Ether, boğa piyasalarında Bitcoin’den daha iyidir

Önceki ETH/BTC grafiğinin, pek çok iniş ve çıkışla birlikte genel olarak kripto piyasasının nasıl göründüğüne benzediğini fark etmiş olabilirsiniz.

Bitcoin fiyatını ETH/BTC oranına göre çizdiniz. Aslında, bitcoin yükselip alçaldıkça ve bitcoin düştükçe yüzde yükselir. Bitcoin fiyatını tüm sektör için bir vekil olarak kullanmak, ETH/BTC oranının boğa piyasalarında yükseldiğini ve ayı piyasalarında düştüğünü gösteriyor.

Bu mantıklı. Bitcoin genellikle boomer para birimi olarak adlandırılır. Bu arada, hakaret anlamına gelse de, kesinlikle bu şekilde seviyorum. Ancak bu anlaşılır bir lakap çünkü Bitcoin, altcoin’lere kıyasla boğa piyasalarında emekliler gibi hareket ediyor.

Ether, altcoinlerin en büyüğü olabilir, ancak boğalar oynamaya geldiğinde hala bitcoin’i yener.

Kapak tarafında, parti bittiğinde Bitcoin daha iyi performans gösterir. Üstün performans derken, %70’e karşı %60 düşüş eğiliminde olduğunu kastediyorum. Ama hey, bu başka bir gün için.

2023’te model tersine döndü

Ancak fiyat tabloları farklı bir şey gösteriyor. Yeni yıla bir ay kala, Bitcoin yükselirken ETH/BTC oranı düştü – tarihsel olarak olanın tam tersi.

Oranı, Sam Bankman-Fried’in olduğu Kasım ayının başına kadar çizdim. Eğlence ve oyunlar Dünyaya açıklandı ve kripto para birimi düştü, bitcoin 16.000 dolara düştü.

Grafik, modelin beklendiği gibi kaldığını gösteriyor, yani kripto para birimi ve Bitcoin düştükçe yüzde düşüyor. Ancak sayfayı 2023’e çevirdiğimizde bir Kripto piyasası tersine döndü Bitcoin yükseldi. Tek sorun, ETH’nin takip etmemesi, bunun yerine yüzde 11 Ocak’ta 0,077’den şu anda 0,068’e düşmesi, ancak Bitcoin aynı dönemde 17.400 dolardan yaklaşık 23.000 dolara yükseldi.

neden? Dürüst olmak gerekirse, emin değilim. Bu normal değil.

Bitcoin yıldan yıla %36 artarken, Ether yalnızca %29 arttı. Bununla birlikte, diğer altcoinlerin getirileri göz önüne alındığında, muhtemelen Ether ile hiçbir ilgisi yoktur. Bitcoin birçok madeni paradan daha iyi performans gösterirken, daha iyi performans gösterenler bile bunu daha önce gördüğümüz ölçüde yapmıyor (bu yıl şimdiye kadar %125 artan Solana’yı kıyaslama amacıyla kaldırdığıma dikkat edin, o zaman yok ediliyor (Sam Bankman-Fried ve geçen yılın sonunda blok zincirinden kaçan birkaç projeye bağlantılar aracılığıyla).

Gerçekte, bu, ayı piyasası sancısının derinliklerinden gelen dikkate değer bir Bitcoin rallisiydi. Piyasanın geri kalanı, birçok altcoinin %90’ın üzerinde küçüldüğü 2022 Armageddon’u unutmaya pek hazır değil.

Ethereum tamamen kötü değil, ancak hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden 5.000 dolara düşüyor. Ücretsiz pandemik para ve teşvik paketleri sona erdi. Artık farklı bir iklim var ve kripto para birimini abartmanın zor olduğu ortaya çıkıyor.

Web Hikayesi 3 tökezledi. NFT’ler ezildi. ETH etrafındaki anlatının yıkıldığına şüphe yok. Kurumsal benimsemenin nasıl çalıştığı hakkında yazdım geri çekilecek kriptoda ve sektörün itibarını onarmanın ne kadar süreceği.

Bu Bitcoin için de geçerlidir. Belki de yatırımcı güvenini geri kazanmak için yapacak daha çok şeyi olan ETH ve altcoinler için daha doğru görünüyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın