https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bitcoin sakinliğini korurken kripto piyasaları Powell’ı bekliyor – World Digital Media News

Bitcoin sakinliğini korurken kripto piyasaları Powell’ı bekliyor – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Bitcoin Özellikle kripto para piyasaları Besledi Bugün Senato’da Başkan Jerome Powell’ın huzuruna çıkıyor.

Hafta sonundan beri devam eden düşüş trendinde satış hacmi de sert düşüş yaşadı. Bitcoin son 4 gündür 22.300$ aralığında kalırken, 22.150$ – 22.600$ aralığında hareket etti.

Toplam piyasa değeri, 1 trilyon dolar seviyesinde destek bulmaya devam ediyor. Son 24 saatte işlem hacmi 30 milyara düştü. Piyasadaki zayıf hava, bu haftaki zorlu tartışmalara, makroekonomik verilere ve piyasa sorunlarına göre yavaş bir şekilde aşağı yönlü yorumlara neden oluyor.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşması bekleniyor

Grafiklerde görüldüğü gibi kripto para tüccarları Powell of Fed’in 6 aylık para politikası önerisini sunacağı toplantıya bakıyor. ABD’li yatırımcılar arasındaki genel görüş, Fed’in şahin politikasının devamının ABD’de resesyona yol açacağı ve enflasyonu düşürmede etkili olmayacağı yönünde.

Bu endişeler göz önüne alındığında, riskten kaçınan yatırımcıların tutunduğu tek dal, Powell’ın konuşmasındaki üslubu yumuşatması ve piyasaya neyin yardımcı olacağından bahsetmesi gibi görünüyor.

Öte yandan, Fed’in şahin açıklaması kripto para piyasalarının elde etmeye çalıştığı tehdit değil. Kripto endüstrisinde gümüş kapı Karşılaştığı mali sorunlar etkinlikte kalsa da bugün FTX’in iflas etmiş finans grubu Alameda Research, Grayscale’e verdi Piyasanın açılması ile ilgili sözler piyasada yeni bir olumsuzluk olarak tanımlanmaktadır.

Bu, Ethereum değer kanıtına geçtikten sonra ETH kilitlerinin serbest bırakılmasını kolaylaştıracaktır. Şangay Reformların Nisan ayına ertelenmesi de yatırımcıların moralini bozan bir gelişme olarak görüldü.

Güncel gelişmeler arasında ilk ödeme geçen hafta başladı. Mt. Gox Bu davayla bağlantılı olarak alacaklılara yaklaşık 142 bin BTC verileceği tahmin ediliyor. Alacaklıların kripto varlıklarını satacağına dair endişeler piyasada baskı oluşturmaya devam ediyor.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın