medyauzmani.com

“Bitcoin tarihinin en büyük boğa koşusuna girdi” – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Wall Street’in önde gelen araştırma ve yatırım şirketi Bernstein, bu hafta yayınladığı bir raporda Bitcoin’in yeni bir döngüye girdiğini ve bu dönem boyunca yükselmeye devam edebileceğini söyledi.

Bernstein araştırma raporunda FTX düşüşüKripto tarihine giren bu olayın kripto piyasalarında yeni bir devrimin katalizörü olduğunu söyledi.

Raporda, FTX gibi kripto para borsalarının çökmesiyle piyasanın zehirlendiği vurgulandı. Raporda ayrıca kripto yatırımcılarının bu olaydan önemli bir ders çıkardığı ve varlıklarını dağıtmanın ve ellerinde tutmanın önemini anladığı belirtildi.

Bernstein araştırmacıları, makroekonomik koşullar da Bitcoin İyi niyetle çalışmaya başladığını söyledi. Buna göre Küçük ABD bankalarıABD’de enflasyonun devam etmesi ve 4 büyük banka ile para piyasası fonlarından fon çıkışlarının merkez bankasının endişelerinin göstergesi olduğu düşünülüyor.

Ayrıca raporda Ethereum Blockchain ağındaki işlem maliyetlerinin yüzde 3 arttığını vurgulasa da FTX sonrası kullanıcı sayısındaki artış vurgulandı.

Bernstein araştırmacılarına göre, Bitcoin madenciliğinin olumlu yönleri finansal teşviklerle birleşiyor iyi terfi etti ve son zamanlarda gördüm Bir seçim Kripto ekosisteminde, Ethereum ölçeklendirme çözümlerine olan güçlü ilgi gibi ortaya çıkan birkaç iyi şey var. Araştırmacılar, bu avantajlara rağmen mevcut kripto döngüsünün henüz yeterli desteği almadığını düşünüyor.

2023 yılında iyi görünen kripto para piyasalarının %46’sını kontrol eden Bitcoin, yıl başından bu yana %82 değer kazandı. Ethereum ise geçen haftaki zorlu değişiminin ardından hızını arttırarak 11 ay sonra 2.000 dolar grubuna geri döndü ve yılbaşından bu yana %77 yükseldi.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın