medyauzmani.com

Bitcoin tekrar 19.000 doların altında işlem görüyor ve daha da düşebilir


Bitcoin dün 20 bin dolarlık direnci geri aldı, ancak daha geniş bir pazar düşüş trendi başlattığı için onu tutamadı.

Dünyanın önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin, son birkaç saat içinde kötü performans gösteriyor. Haftaya pozitif başlamasına rağmen son 24 saatte %7’den fazla değer kaybetti.

Kötü performans, daha geniş kripto para piyasasının performansıyla örtüşüyor. Toplam kripto para piyasası şu anda son 24 saatte %5’ten fazla düşüşle 920 milyar doların altında.

Bitcoin, iyi bir performansın ardından bu haftanın başlarında 20.000 $ işaretine ulaştı. Bununla birlikte, ayılar piyasanın kontrolünü yeniden ele geçirdi ve bitcoin şu anda madeni para başına yaklaşık 18.700 dolardan işlem görüyor.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether, bu hafta başlarında 1.300 dolarlık direnci kısaca aştı. Ancak, son 24 saatte %7’den fazla düştü ve madeni para başına 1.280$ civarında işlem görüyor.

İzlenecek ana seviyeler

4 saatlik BTC/USD grafiği, Bitcoin bu yılın başlarında elde ettiği kazanımların bir kısmından vazgeçtiği için düşüşe geçiyor. Teknik göstergeler, Bitcoin’in şu anda daha geniş pazara karşı düşük performans gösterdiğini gösteriyor.

TradingView tarafından BTC/USD grafiği

MACD çizgisi hala nötr bölgenin üzerinde ancak düşüş trendi devam ederse yakında negatif bölgeye düşebilir.

Ayrıca, 41 günlük 14 günlük RSI, ayılar görevde kalırsa Bitcoin’in aşırı satım bölgesine girebileceğini gösteriyor.

Basın zamanında, BTC madeni para başına 18717 dolardan işlem görüyor. Düşüş trendi devam ederse, Bitcoin önümüzdeki birkaç saat içinde ilk büyük destek seviyesinin 18298 doların altına düşebilir.

Bitcoin son haftalarda 18 bin doların üzerinde kalmayı başardı ve boğalar yakın vadede bu fiyatın üzerindeki konumlarını koruyabilir.

Boğalar ayrıca hafta sonundan önce piyasanın kontrolünü yeniden kazanabilir ve Bitcoin’i psikolojik 20.000 dolar seviyesine geri itebilir.

Bununla birlikte, uzun bir yükseliş trendi olmadığı sürece, Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içinde 20,819 $ direnç seviyesinden uzaklaşmalıdır.

artı500

Plus500, forex, emtialar, endeksler, hisse senetleri, opsiyonlar ve kripto para birimleri dahil olmak üzere 2.000’den fazla finansal araç üzerinde kaldıraçlı alım satım sunan lider Fark Sözleşmeleri (CFD) sağlayıcısıdır. CySEC lisans numarası (#250/14)

Plus500 ile bugün BTC satın alın

eToro

eToro, sektördeki en düşük komisyon oranlarından ve ücretlerden bazılarını sunan dünyanın önde gelen çok varlıklı ticaret platformlarından biridir. Sosyal kopya ticareti özellikleri, yeni başlayanlar için onu mükemmel bir seçim haline getiriyor.

Bugün eToro ile BTC satın alın

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın