https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bitcoin ürünlerine giriş geçen hafta 116 dolar arttı

Bitcoin ürünlerine giriş geçen hafta 116 dolar arttı


  • Dijital varlık yatırım ürünleri, geçen hafta Temmuz 2022’den bu yana en büyük giriş olan yaklaşık 117 milyon dolarlık giriş gördü.
  • Bitcoin, geçen hafta toplamın 116 doları ile neredeyse tüm dijital varlık yatırım ürünü akışlarını gördü.
  • Yönetim altındaki toplam varlıklar (AUM), Kasım ayında kaydedilen en düşük giriş seviyelerinden yaklaşık %43 artarak 28 milyar $ arttı.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta boyunca en büyük fon akışını gördü ve haftalık girişlerin neredeyse tamamını kripto para birimi kıyaslaması oluşturdu.

CoinShares tarafından Pazartesi günü paylaşılan haftalık bir dijital varlık yöneticisi raporuna göre, kripto varlık yatırım ürünleri 117 milyon dolarlık giriş kaydetti. Bu, Temmuz 2022’den bu yana dijital varlık yatırım ürünleri yoluyla girişler için en büyük haftaydı.

Bitcoin ürünleri 116 milyon dolarlık giriş gördü

Bitcoin, toplam dijital varlık ürün akışında yaklaşık 116 milyon doları karşıladı. Bitcoin fiyatı 23.000 doların üzerine çıkarken, kısa vadeli bitcoin ürünlerine giriş haftalık toplamda 4,4 milyon doları buldu.

Diğer kripto para birimlerinde, girişler Ethereum için 2,3 milyon dolar ve Solana için 1,1 milyon dolar oldu.

Bununla birlikte, çok varlıklı yatırım ürünleri art arda dokuzuncu haftada 6,4 milyon dolarlık çıkış gördü. Binance ve XRP de sırasıyla yaklaşık 400.000$ ve 200.000$’lık çıkışlar gördü.

Girişlerdeki artış, yönetilen toplam varlıkları (AUM) 2,8 milyar doların üzerine çıkardı ve ölçüm, Kasım ayındaki düşük seviyesinden %43 arttı. Yatırım ürünlerinde haftalık hacimlerde de iyileşme görüldü.

Bir CoinShares raporuna göre, yılbaşından bu yana ortalamaya göre %17 artışla 1,3 milyar dolar işlem gördü. Hacim, daha geniş kripto pazarı için ortalama %11’e kıyasla daha yüksekti.

Farklı bölgeler açısından, Almanya yaklaşık 46 milyon $’lık girişin yaklaşık %40’ını görürken, Kanada, ABD ve İsviçre sırasıyla 30 milyon $, 26 milyon $ ve 23 milyon $’lık girişlerle en büyük üç girişi gördü.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın