medyauzmani.com

Bitcoin ve Ethereum 6,51 milyar dolarlık opsiyonun sona ermesiyle dalgalanmaya hazırlanıyor – World Digital Media News


Kripto para piyasasında, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) önemli bir opsiyon vadesine yaklaşırken önemli gelişmeler yatırımcı duyarlılığını şekillendiriyor. Bugün yatırımcılar, vadesi dolacak 6,51 milyar dolar değerindeki BTC ve ETH opsiyonlarının potansiyel etkisini yakından takip ediyor. Bu büyük vade sonu piyasalara yüksek volatilite getirebilir.

Piyasa katılımcıları, işlem hacmindeki %45’lik keskin düşüşe rağmen Bitcoin’in maksimum 33.000$ ile yükseliş eğiliminde olduğunu belirtti ve bu da yatırımcı ilgisinin azaldığını gösteriyor. Ethereum’un alım satım faaliyeti de benzer şekilde %40 oranında azaldı. Vadesi dolan opsiyonlar BTC için 4,05 milyar $ ve ETH için 2,48 milyar $ nominal değere sahiptir.

Piyasanın mevcut durumu, Binance’in Adalet Bakanlığı (DOJ) ile toplam 4,3 milyar dolarlık önemli bir uzlaşma da dahil olmak üzere son yasal zorluklarından kaynaklanan endişeleri yansıtıyor. Bu haber Korku ve Açgözlülük Endeksi’ni 66’ya düşürerek piyasa güveninde bir düşüşe işaret etti.

Bu baskılara ve Noel civarında ticarette beklenen mevsimsel yavaşlamaya rağmen, analistler yatırımcılara fiyat düşüşleri sırasında alım yapmayı düşünmelerini tavsiye ediyor. Yaklaşan Bitcoin yarılanması olayını ve kurumsal liderlikteki potansiyel rallileri, Binance ile ilgili son olaylardan beklenen oynaklığı dengeleyebilecek nedenler olarak gösteriyorlar.

Yatırımcılar bu dinamikler ortaya çıktıkça, DOJ’un Binance’e karşı eylemlerinin daha geniş piyasa eğilimleri üzerindeki etkilerini ve sözleşmeler sona yaklaştıkça ‘maksimum acı’ konsepti aracılığıyla varlık fiyatları üzerindeki etkileri nedeniyle opsiyon vade tarihlerinin önemini tartarak yakından izliyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın