medyauzmani.com

Bitcoin ve Ethereum BlackRock ETF haberleriyle yükseldi, piyasa değeri yükseldi – World Digital Media News


Kripto para piyasası, Bitcoin ve Ethereum’un başı çektiği önemli bir yükselişe tanık oldu. Bitcoin geçtiğimiz ay yaklaşık %36’lık bir artışla 36.500$’ı aşarken, Ethereum %32’nin üzerinde bir artışla 2.050$’ın üzerine çıktı. Bu yükseliş ivmesi büyük ölçüde yatırım devi BlackRock tarafından Bitcoin ve Ethereum borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) piyasaya sürülmesinin beklenmesine bağlanıyor.

Küresel kripto piyasa değeri şu anda 1,4 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor ve toplam hacimde bir önceki güne göre yaklaşık %31’lik güçlü bir artışla 62,44 milyar dolara ulaştı. Bitcoin, pazar payının %51’inden fazlası ve 713,67 milyar doları aşan piyasa değeri ile hakimiyetini sürdürüyor.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin yaklaşık %5 değer kazanırken, Ethereum %9’a yakın bir artışla daha iyi performans gösterdi ve aylık artışlarda geride kalsa da haftalık kazançlarda Bitcoin’i geride bıraktı. Ethereum’un piyasa değerinin yaklaşık 247,3 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

WazirX’teki analistler, kripto piyasalarındaki son dalgalanmayı birkaç temel faktöre bağladı:

  • BlackRock’ın Bitcoin ve Ethereum ETF’leri için başvurusu yatırımcı duyarlılığını önemli ölçüde artırdı.- BlackRock’tan gelen beklenmedik erken tohumlama duyurusu olumlu görünümü daha da güçlendirdi.- Grayscale’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davasının çözülmesi de güveni artırmada rol oynadı.- Cesaret verici teknik göstergeler, piyasada potansiyel bir yenilenmiş yükseliş trendi olduğunu gösteriyor.

Bu boğa koşusunun sürdürülebilmesi için Grayscale vs SEC davasının ardından düzenleyici netliğe ihtiyaç olduğunu vurguladılar. Ayrıca, BlackRock’ın ETF’lerinin onay alması halinde kurumsal katılımın artması bekleniyor. Tutarlı bir olumlu haber akışı ve iyimser bir piyasa duyarlılığı, daha fazla perakende yatırımcıyı çekmek için çok önemlidir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın