medyauzmani.com

Bitcoin, volatilite ve likidite ölçümleri verildiğinde şaşılacak bir şey olmadan 29 bin doların altına düşüyor


ana prizler

  • Bitcoin 30.000 dolardan yaklaşık 28.000 dolara düştü
  • Araştırma Başkanımız verilere bakıyor ve bu hareketin sürpriz olmaması gerektiğini savunuyor.
  • Sabit bir bitcoin arzı ve temettü veya temettü olmaması, fiyatın tamamen talep tarafından yönlendirildiği anlamına gelir
  • Bitcoin piyasasındaki zayıf likidite, son dört ayda borsalardan ayrılan stablecoinlerin %45’i ile her hareketi büyütüyor
  • Yükselen Birleşik Krallık enflasyonunun düşünceyi durdurmasıyla hisse senetleri ile korelasyon yüksek olmaya devam ediyor
  • Piyasa ayrıca faiz indirimi beklentileri üzerine biraz geri çekildi ve Bitcoin de aynı şeyi yaptı

Bana “neden” diye sorulduğu zamanların sayısını kaybettim bitcoin yukarı? ’ veya ‘Bu Bitcoin satışını yönlendiren nedir? “.

Birçok varlık için, herhangi bir işlem döneminde fiyat hareketini neyin yönlendirdiği bugün açıktır. %10 kazanç tahminini kaçırdınız mı? Merhaba kırmızı mum. Warren Buffett, hisselerinizin toplu alımını mı duyurdu? Klip Kuzeye gidiyoruz.

Bitcoin için bu biraz daha zor. Kazanç veya temettü projeksiyonu yoktur; Bitcoin geri ödeme yapmaz. Ve kazanç yok. Buna ek olarak, gösteri tereddüt etmiyor, bunun yerine Satoshi Nakamoto tarafından Ekim 2008’de oluşturulan ve on dakikalık bloklar halinde blok blok yönetilen önceden belirlenmiş bir programı takip ediyor.

Arzın sabitlenmesi ve kapanması ve temettülerden veya kazançlardan elde edilen herhangi bir döngüsel verimin/beklentinin olmaması, bu, Bitcoin fiyatının tamamen taleple ilgili olduğu anlamına gelir. Ve bunu tahmin etmek çok zor. Bitcoin Bitcoin üzerinde çalışacak, Genellikle verilebilecek en iyi mantıksal akıl yürütme ile ilgilidir.

Ama değerlendirebileceğimiz faktörler var. Birincisi, son zamanlarda değindiğim likidite. Derin dalış Bitcoin, on ay sonra ilk kez 30.000 doların üzerine çıktı. Sipariş defteri likiditesi 2018’de olduğu kadar zayıfken, toplam sermaye genel olarak kripto alanından kaçtı. Borsalardaki stablecoin bakiyesine bir göz atın:

Bu, son dört ayda çıkış kapısını çalan stablecoin dengesinin %45’i ve bakiye, Ekim 2021’den bu yana olduğu kadar düşük.

Bitcoin zaten değişkenken (VIX metriği herhangi bir “normal” varlığı sudan çıkarır), bu yalnızca şiddetli hareket eğilimini daha da artırır. Basit bir ifadeyle, zayıf likidite, fiyatı hareket ettirmek için daha az işlem yapılması anlamına gelir.

Bitcoin fiyatı şu anda neden düşüyor?

Bu nedenle, Bitcoin’in neden hareket ettiğini tespit etmek genellikle zordur, çünkü bu kadar zayıf likidite ve değişken talep birleşerek Bitcoin’i bu kadar hassas hale getirir.

Ancak bazen, herhangi bir günde Bitcoin’i neyin hareket ettirdiği konusunda eğitimli tahminler yapabiliriz. İşte o anlardan biri.

Makro koşullar her zaman Bitcoin’in anahtarı olmuştur. Yine, bunu göstermek için küçük bir grafik:

Yatırımcıların güvenli liman (fiat) ekmek sistemi olan Bitcoin’in çöküşünden kaçmasıyla Bitcoin’in kırıldığına dair geçici bir iyimserliğe rağmen, turuncu para birimi, Nasdaq’ta listelenen teknoloji hisse senetleri gibi daha riskli varlıklarla büyük ölçüde birlikte hareket ediyor.

ben yazdım Derin dalış Bankacılık krizi sırasında, Bitcoin’in hisse senetleri ile korelasyonundaki düşüşün nedeni yalnızca geçici bir anlık görüntüydü. Verilere bakınca öyle görünüyor geri geldim.

Son birkaç gün içinde daha geniş finansal piyasalara bakıldığında, ekonomik ortam hakkındaki iyimserlik azaldı. İngiltere enflasyonu dün açıklandı ve çift hanelerde sabit kalmaya devam ederek İngiltere Merkez Bankası’nın daha da yükseleceği beklentilerini artırdı.

ABD’de, Atlanta Federal Rezerv başkanı, 25 baz puanlık bir artış daha beklediğini söyledi ve bu artışların henüz gerçekleşmeyebileceğine dair piyasaya daha fazla gölge düşürdü.

Rallinin sonsuza kadar devam edemeyeceğinden bahsetmiyorum bile. Bitcoin, bu yıl yıldan bugüne %74 artışla düşüşte. O her zaman sallanan bir varlık, bu yüzden sonunda biraz savunmasızlık göstermesi şaşırtıcı değil. Ve 30.000 dolardan 28.000 dolara düşüş, yapabileceklerine kıyasla okyanusta sadece bir damla.

Bitcoin için gerçek bir kırmızı mum, volatilite ve düşük likidite göz önüne alındığında, tıpkı aniden kuzeye doğru toparlanabileceği gibi, burada göz ardı edilemez. Finans piyasaları, çok önemli enflasyon okumaları ve FOMC tutanakları gibi her zaman yeni verilere uyum sağladığından, Bitcoin, teknoloji hisselerine dayalı bir bahis gibi hareket etmeye devam edecek.

Hangi yöne hareket edeceğine gelince, bu herkesin tahminidir. Bir kristal kürem yok ve sadece onun iyiliği için herhangi bir tahminde bulunmazdım çünkü kesinlikle bilmiyorum. Dünya ekonomik olarak istikrarsız bir durumda olduğu için şu anda pek çok insan bunu yapmıyor. Ancak enflasyon yüksek olmaya devam ediyor ve faiz oranları sıkılaştırma döngüsünün sonuna yaklaşıyor gibi görünüyor.

Yumuşak iniş, sert iniş, ikisinin arasında bir şey mi? Gelecek gösterecek. Ancak ne olursa olsun, dünyanın en büyük kripto para biriminin dalgalanması çok gerçek ve ani fiyat dalgalanmaları ve büyük dalgalanma yakın zamanda durmayacak. Bitcoin, Bitcoin’i çalıştıracaktır.Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın