medyauzmani.com

Bitcoin’de 2020’den sonraki en kötü hafta 19 bin oldu


Bitcoin (BTC) fiyatı bu hafta 19.000 dolarda kalsa da iki yıl öncesinden bu yana bir haftalığına kapanma tehlikesiyle karşı karşıya. BTC’deki son gelişmelere bir göz atalım.


Bitcoin’de 2020’den sonraki en kötü hafta 19 bin oldu

Bitcoin (BTC) fiyatı 25 Eylül 2020’den bu yana her hafta en düşük noktasına doğru ilerliyor. Makroekonomik sistemdeki sorunlar BTC fiyatının olumsuz davranışını gösteriyor.

Yatırımcılar Bitcoin için “önemli bir haftaya” hazırlanıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den daha fazlası: BTC/USD paritesi haftalık mum kapanışından yaklaşık 19.000 saat önce işlem görüyor.

Tabii ki, diyelim ki açılış hafta sonunun sadece 400 dolar gerisinde. Ancak bu bile tüccarlar için çok az umut veriyor. Çünkü önde gelen kripto para birimi önümüzdeki günlerde çok kan kaybedebilir.

İlgili – Basınç 2 yatay direnç Bitcoin fiyatı: BTC’nin teknik analizi

Popüler ticaret hesabı Crypto Yoddha, Twitter’da takipçileriyle paylaştı, “Hafta boyunca Pazartesi günü işlem görmeye devam etti. Haftanın kapalı ayı olacak.” Haftanın özetini yaptı. Bu şu sözlerle ifade edilir:

“Ticaretin en sonunu içeriyor. Yeri almadan önce atlamak zorundalar. Önümüzdeki hafta önemli olacak. Çünkü üçüncü çeyrek ve her ayın kapanışı.”

Ana sistemi analiz eden analist Alex Krueger, 19 Eylül kapanışının 2022’nin en düşük kısmı olduğunu vurguluyor. Açıklıyor: “Şimdi yukarıdan aşağıya bakıyorum.”

Bitcoin'de 2020'den sonraki en kötü hafta 19 bin oldu

BTC/USD 1 haftalık mum çubuğu (Bitstamp) Kaynak: TradingView

İlgili – Kripto uzmanları Bitcoin ve Ethereum rekabetinde büyük bir sıçrama bekliyor: İşte hedefleri

Eight ticaret şirketinin kurucusu ve CEO’su Michael van de Poppe, piyasanın oynaklığını ve ABD Dolar Endeksi’ni (DXY) değerlendiriyor. DXY’nin son 28 yılın en yüksek seviyesine ulaşması, Bitcoin gibi tüm riskli varlıklar için çok fazla sorun teşkil ediyor. Sonuç olarak, Bitcoin fiyatı 20.000 dolar seviyesinin altına toparlanamaz.

Kaynak

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın