medyauzmani.com

Bitcoin’in 2025 yılına kadar 150.000 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor, potansiyel ETF onayı ile destekleniyor – World Digital Media News


Bernstein analistleri Bitcoin’in değerinde önemli bir artış olacağını ve mevcut fiyatı olan 35,000$’dan 2025 ortalarında 150,000$’a ulaşabileceğini öngörüyor. Bu yükseliş tahmini, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.000 $’ı aşıyor ve 2024’ün ilk çeyreğine kadar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) potansiyel onayına dayanıyor.

Tahminlere göre SEC onayı Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yaklaşık %10’unu ETF’lere yönlendirebilir. Bu da geleneksel yatırımcıların Bernstein’ın bir emtia olarak gördüğü Bitcoin’e doğrudan erişimini sağlayacaktır. Şu anda, tüm Bitcoin’in yaklaşık %3’ünü elinde bulunduran Grayscale’s Bitcoin Trust (GBTC), mevcut tek benzer yatırım seçeneği.

SEC’in Bitcoin ETF’sine karşı geçmişte gösterdiği dirence rağmen yatırımcı iyimserliği yüksek seyrediyor ve SEC’e karşı açtığı davada Grayscale lehine verilen önemli bir mahkeme kararıyla destekleniyor. Daha fazla iyimserlik, BlackRock ve Fidelity gibi önde gelen varlık yöneticilerinin potansiyel ETF katılımından kaynaklanıyor.

Bernstein ayrıca, Nisan 2024’teki “yarılanma” olayının daha az verimli madencileri ortadan kaldıracağını ve geri kalanlar için kazançları artıracağını tahmin ederek birkaç Bitcoin madencilik şirketini kapsamaya başladı. Analistler Riot Platforms (NASDAQ:RIOT) ve CleanSpark ‘ı (NASDAQ:CLSK), konjonktür karşıtı yatırım stratejileri ve Bitcoin kendi kendine madencilik kapasitesine devam eden yatırımları nedeniyle “outperform” derecelendirmeleriyle pazar payı birleştiricileri olarak tercih ediyor. Buna karşılık, Marathon Digital (NASDAQ:MARA), en büyük madenci olmasına rağmen, yüksek üretim maliyetleri ve barındırma ortaklarına olan bağımlılığı nedeniyle 8,30 $ fiyat hedefi ile “piyasa-performans” notu aldı.

Ancak bu iyimser senaryo, SEC Başkanı Gary Gensler’in devam eden eleştirileri, Binance davası gibi son yasal komplikasyonlar ve eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in dolandırıcılık davası ve FTX’in iflası gibi potansiyel engellerle karşı karşıya. Bu zorluklara rağmen Bernstein’ın tahmini, düzenleyici gelişmelere ve kripto para madenciliğinin gelişen manzarasına bağlı olarak Bitcoin’in değerinde önemli bir büyüme potansiyelinin altını çiziyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın