https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml

Bitcoin’in 25 bin dolara kırılması, büyük tasfiyeden kaynaklandı


  • Bitcoin fiyatı, kısa stoplar ve tasfiye arayışları arasında 22.500 doların üzerine çıkarak 25.000 doların üzerine çıktı.
  • 25.000 $’a geçiş, 155 milyon $’ın üzerinde kısa tasfiyelerle sonuçlandı.
  • Fiyat 24 bin dolara düşebilirken, Bitfinex analistleri son fiyat hareketlerinin bir dip işareti olabileceğini söylüyor.

Bitcoin fiyatı, ana psikolojik ve teknik alanın altına düşmeden önce kısa bir süre için 25.000 doların üzerine çıktı.

Kripto para borsası Bitfinex’teki analistlere göre, bu haftanın düşük seviyelerine geri çekilme, %10’luk bir ralli ve haftalık yeşil bir mumun ardından geldi. Bununla birlikte, kıyaslama kripto para birimi, o bölgede önemli bir günlük mum kapanışına ulaşmadı.

Buna rağmen, analistlerin bir raporda belirttiği gibi, fiyat hareketinin “korkunç bir ayı piyasasının son aşamalarına” doğru bir başka büyük hareket olması muhtemel.

BTC, büyük tasfiyelerle beslenen 25 bin dolara yükseldi

Bitfinex analistleri ayrıca, Bitcoin’in 22.500 $ fiyat seviyesinden 25.000 $’ın üzerine çıkmasının, son birkaç gün içinde kaydedilen büyük satışlardan kaynaklandığını belirtiyor.

CoinJournal ile paylaşılan bir açıklamada, BTC fiyat tahminleri ve önümüzdeki haftalarda neler olabileceği hakkında yorum yaptılar.

Son iki hafta boyunca, bitcoin fiyatı hem aşırı kaldıraçlı uzun pozisyonları avlıyor hem de hevesli kısa pozisyonları 155 milyon dolardan fazla tasfiye ediyor. Bu süreçte sekiz ayın en yüksek seviyesi olan 25.000$’a ulaştı. Bir diğer kısa ömürlü keskin geri çekilme, 16 Şubat Perşembe günü 25.000-26.000$’ın üzerinde bir geri itme üzerine bahse giren bazı kısa vadeli boğaların dikkatini çekti, o gün uzun pozisyonların satışlarındaki artışın kanıtladığı gibi. Son rallinin ardından kar elde etme ve yükselişi kovalarken aşırı agresif hale gelenlerin durdurulması, Bitcoin’i önümüzdeki hafta 24.000 doların altına geri gönderebilir.. “

Bundan sonra ne olacağına gelince, analistler, fiyat hareketinin, tarihsel olarak son zamanlarda olduğu gibi, aralıklı bir fiyat hareketiyle sonuçlandığını söylüyor. Bunun nedeni, hem alım hem de satım pozisyonlarının aynı anda silindiği prosedürdür.

İleriye dönük en olası hareket, pozisyonlardan kısmen çıkmak ve güçlü bir yönsel önyargı olmadan bir aralığın oluşmasını beklemektir.Açıkladılar.

Bitcoin fiyatının bir Twitter tahmininde, YouTuber ve kripto para analisti Sheldon the Snapper, bitcoin’in 28 bin dolara ulaşabileceğini veya desteği 21 bin dolardan tekrar ziyaret edebileceğini söyledi. BTC fiyatı Salı günü 14:15 ET’de 25.683 $ civarında seyretmeye devam ederken yukarıdaki tahmini paylaşın.Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın