medyauzmani.com

Bitcoin’in 4. çeyrekteki yükselişi Aralık ayındaki potansiyel kazançlara işaret ediyor – World Digital Media News


Dijital para birimi Bitcoin, yılsonu yükseliş eğilimlerinin tarihsel bir modelini izleyerek Aralık ayı yaklaşırken bir başka potansiyel yükselişe işaret ediyor. Ekim ayını +%28,5 artışla kapatan sağlam bir performans ve Kasım ayında öngörülen +%7,18 kazanç ile Bitcoin’in dördüncü çeyrek için kümülatif kazancı şu anda +%37,7 seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin’in performansı Aralık ayında sık sık artış göstermiş ve son on üç yılın sekizinde bu model tekrarlanmıştır. Aralık ayındaki kayda değer artışlar arasında 2015’te +%14,1, 2016’da +%29,2 ve 2017’de önemli bir artış olan +%38,8 yer alıyor. İstisna yılın Kasım ayındaki +%453,9’luk artış ve 2020’deki +%47,8’lik artış gibi istisnai performansa sahip yıllarda bile Aralık, Bitcoin kazançları için güçlü bir ay olarak ününü korumuştur.

Bu eğilimin tek istisnası, Bitcoin’in Aralık ayında %33,2’lik bir düşüş yaşadığı 2013 yılında meydana geldi. Bununla birlikte, genel tarihsel veriler, Bitcoin yatırımcılarının yıl sona ererken potansiyel olarak başka bir artış görebileceğini ve kripto para biriminin Q4 ivmesini yılın son ayına kadar sürdürebileceğini göstermektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın