https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber BitDAO, Bybit’in hazine katkılarını değiştirmeye çalışırken BIT fiyat sabiti

BitDAO, Bybit’in hazine katkılarını değiştirmeye çalışırken BIT fiyat sabiti


BitDAO’nun BIT fiyatı, geliştiricilerin Bybit’in kasasına yaptığı katkıları ayarlamak için yeni bir teklif açıklamasının ardından Perşembe günü biraz değişti. Bu teklifin amacı, belirtecin tokenizasyonunu geliştirmek ve daha fazla merkezsizleşmeye yol açmak olacaktır.

BitDAO, yeni bir Bybit katkı mekanizması öneriyor

En büyük merkezi olmayan özerk kuruluşlardan (DAO) biri olan BitDAO yaptığı açıklamada, büyük bir hissedarın tokenlerini değiştirecek büyük bir teklif sunduğunu söyledi. Teklif, öncelikle sektördeki en büyük kripto para birimi şirketlerinden biri olan Bybit’e yapılan katkıları hedefliyor.

Yeni düzenlemenin ana kısmı, Bybit katkılarını borsaya bağlı dinamik bir tutardan 4 yıldan uzun bir süre için sabit bir planlanmış tutara ayarlamak olacaktır. Tablo ayda 120 milyon bit ile başlayacak. Jetonları artırmak için miktar her yıl yarıya indirilecek.

Ayrıca, yeni değişiklikler, Bybit’in katkılarını yakmak yerine topluluğa devam etmesine yardımcı olacaktır. Yazma, tokenleri açılamaz veya erişilemeyen bir hesapta kilitleyerek dolaşımdan çıkarma işlemidir.

Bu yükseltme neden önemli?

Yükseltmenin çeşitli sonuçları olacaktır. İlk olarak, BIT belirteçlerinin istikrarını ve öngörülebilirliğini artırmaya yardımcı olacaktır. Bu, Bybit’in ileriye dönük etkinliklerinin temiz bir programına sahip olarak gerçekleşecektir. Ayrıca, bu, BIT varlıklarının ve genel yönetişimin daha fazla yerelleşmesine yol açacaktır.

Daha da önemlisi, önümüzdeki birkaç yıl içinde dolaşımdaki BIT sayısını 6 milyardan 3,3 milyara düşürecek. Jeton arzındaki bir azalma, bir kripto para biriminin fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olma eğilimindedir. Aynı zamanda, BitDAO ekonomisine ve oylama gücüne 1,8 kat destek alacak.

Bybit, BitDAO topluluğunun önemli bir parçasıdır. Yıllar boyunca, BitDAO hazinesine 600 milyon USD/USD’den fazla ve 177 bin Ethereum katkıda bulunmuştur. Açıklamada şunlar söylendi:

“BitDAO, ürün fikri oluşturma, önyükleyici ürün geliştirme, BIT entegrasyonu ve ürün dağıtımı konularında Bybit ile ortak olmaya devam edecek.”

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın