https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Blockchain firması Paxos Trust’a Binance’in USD ihracını durdurma emri verildi

Blockchain firması Paxos Trust’a Binance’in USD ihracını durdurma emri verildi


  • NYDFS, Paxos Trust’a BUSD stablecoin’i çıkarmayı durdurma emri verdi.
  • Bu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Paxos’un kuyularla ilgili bir bildiri yayınlamasından sonra gelir.
  • SEC, Binance USD’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Paxos’a bir kuyu bildirimi yayınlamasından sadece birkaç saat sonra, New York Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS), Paxos Trust Co. itBit değişimi.

SEC’in Wells Bildirimine göre, Binance USD kayıtsız bir menkul kıymettir ve Paxos, stablecoin’in listelenmesi ve çıkarılmasıyla yatırımcı koruma yasalarını ihlal etmiştir. Genellikle şirketler, Wells’in bildiriminden sonra SEC’i davaya neden devam etmemeleri gerektiğine ikna etmek için yazılı olarak yanıt verme fırsatına sahiptir.

Paxos ürün geri çağırmaları devam ediyor

NYDFS, Paxos’a daha fazla BUSD oluşturmayı bırakmasını söylerken Binance, Paxos’un ürün itfalarını yönetmeye devam edeceğini belirten bir açıklama yaptı.

Daha geçen hafta, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bir kripto para birimi satın alımının menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini ve kripto para borsası Kraken’i, ürünü önceden izin almadan piyasaya sürmek için 30 milyon dolarlık bir uzlaşma anlaşmasını kabul ettikten sonra kripto ürününü kapatmaya zorladığını söyledi. SEC’in kripto para birimi deposunu çökertmeyi planladığını söyleyen Coinbase, mücadele etmeye karar verdi ve Kripto para birimi depolama tekliflerini savunmak gerekirse mahkemede.

Kripto para birimi endüstrisindeki menkul kıymetler tartışması birkaç yıldır devam ediyor ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu üç yıl önce Ripple tokeninin (XRP) menkul kıymet olduğunu iddia ederek Ripple Labs’a dava açtığından beri bir odak noktası haline geldi. Bir ABD mahkemesinin yakın zamanda başka bir token olan LBRY Credits’in (LBC) menkul kıymet olmadığına karar vermesinin ardından, davanın Ripple lehine sonuçlanabileceği yönündeki spekülasyonlarla dava halen devam ediyor.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın