https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber BNB Zinciri, yeni Web3 blok zinciri için bir tanıtım yazısı yayınladı

BNB Zinciri, yeni Web3 blok zinciri için bir tanıtım yazısı yayınladı


  • BNB Chain, 1 Şubat 2023 Çarşamba günü Greenfield tanıtım belgesinin yayınlandığını duyurdu.
  • Yeni blok zinciri, BNB tarafından desteklenen merkezi olmayan bir veri ekonomisi için altyapı sağlayacak.
  • Geliştiriciler, önümüzdeki birkaç ay içinde beklenen bir test ağı üzerinde çalışıyorlar.

BNB Zinciri ekibi bugün, BNB Greenfield adlı yeni bir merkezi olmayan veri sahipliği ve depolama ağı hakkındaki teknik incelemeyi yayınladı.

Teknik incelemeye göre, Web3 blockchain tabanlı veri sistemi, merkezi olmayan bir veri ekonomisi için gereken altyapıyı ve ekosistemi sağlayacak.

En önemlisi, BNB Greenfield, verilerin kolay depolanmasını ve yönetimini kolaylaştırmak için akıllı sözleşmelerden yararlanacak ve Web3 inovasyonunun geleceğini güçlendirmeye yardımcı olacaktır. BNB Zincir Ekibi Greenfield Diyor “Web3 veri sahipliği ve kullanışlılığında yeni standart. “

BNB Sıfırdan Mühendislik

Yeni bir blok zinciri olmasına rağmen, BNB Greenfield altyapısı, depolama odaklı bir blok zinciri (BNB Greenfield Core), merkezi olmayan bir uygulama sistemi (BNB Greenfield dApps) ve BNB Akıllı Zincir üzerinde zincirler arası bir köprü ile bir üçlü içinde çalışır.

Tüm bu işlevler, Binance’in blockchain altyapısı olan BNB Zincirinin parçasıdır.

Bir blog gönderisinde, BNB Zinciri ekibi, blok zincirinin dApp’lerin akıllı sözleşmelere olanak tanıyan bir ekosistem içinde veri oluşturmasına, depolamasına ve aktarmasına ve ayrıca bu verilerden para kazanmasına izin vereceğini söyledi.

BNB Greenfield blok zincirindeki potansiyel kullanım durumları arasında web sitesi barındırma, kişisel bulut depolama, blok zinciri veri depolama, yayınlama ve sosyal medyadaki merkezi olmayan uygulamalar yer alır. Tüm kullanım durumlarında, verilerin tam mülkiyeti, kullanıcıların yeni veri ekonomisinden tam olarak yararlanabileceği anlamına gelir.

Binance Coin (BNB), tüm ekosistemi destekleyen yerel token olacaktır. Bu nedenle, kullanıcılar BNB’yi BSC’den Greenfield ağına ve tersi yönde aktarabilecekler, sahipler madeni para hisselerini tutabilecek ve gaz ücreti veya veri depolama ücreti ödeyebilecek.

BNB Greenfield ne zaman başlayacak?

BNB Zinciri ekibi, önümüzdeki aylarda BNB Greenfield’ı başlatmayı planlıyor duyurmakşu anda bir test ağı üzerinde çalıştıklarını da sözlerine ekledi. Proje, Amazon Web Services (AWS), NodeReal ve Blockdaemon ile işbirliklerini içeriyor.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın