medyauzmani.com

BobaBeam: Boba Network, Moonbeam’de ilk katman 2’yi başlattı


Palo Alto, Kaliforniya, 12 Ekim 2022, Chinawire

buba ağı, ilk çok zincirli 2 blok zinciri ve Hybrid Compute platformu, doğrudan Moonbeam’deki ilk katman 2 olmak için uygulama katmanını Moonbeam’e yerleştirdi. Ay ışını difüzyon özellikleri ateş böceğiDEX ve dApp başlatma ortağı olarak kalıcı takas platformu.

Boba, Moonbeam’de piyasaya sürülen ilk Katman-2 platform oyunudur. Boba-Moonbeam’i destekleyen yeni ortamın adı BobaBeam. Moonbeam, Ethereum, Cosmos, Polkadot ve ek akıllı sözleşme platformlarında zincirler arası birlikte çalışabilir uygulamalar geliştirmek için tasarlanmış bir akıllı sözleşme platformudur.

Moonbeam’in orijinal DEX türevi olan BobaBeam Firefly’a ev sahipliği yapacak. Firefly, böyle bir platform için blok alanı ve işlem hacmi için büyük talep göz önüne alındığında, ölçeklenebilirlik ihtiyaçlarını güvence altına almak için BobaBeam Layer-2 ağında başlatmayı seçti. Firefly, test ağında son 4 gün içinde 121 ülkeden 86635 benzersiz cüzdan ve 818.031 işlem gördü – 136/dk.

Hybrid Compute, Boba’nın önemli bir özelliğidir ve akıllı sözleşmelerin işlevselliğini geliştirmek, ana akım Web2 geliştiricilerinin Web3 ile iletişim kurması için sorunsuz ve birlikte çalışabilir bir ortam yaratmak üzere tasarlanmıştır. Geliştiriciler, gerçek dünya verilerinin ve zincir dışı bilgi işlemin gücünden yararlanarak, bugün piyasada benzeri olmayan, birlikte çalışabilir bir bilgi işlem katmanı oluşturmak için tasarlanmış bir Web2 API paketine erişebilir. BobaBeam platformunda oluşturulan tüm dijital projeler ve uygulamalar, Boba’nın Hibrit Hesaplama ağından yararlanabilir.

Alan Chiu, Enya Labs CEO’su ve kurucusu (eski adıyla Enya.ai), Boba Network’ün birincil katkıcısı, şunları belirtiyor: “Moonbeam’i piyasaya sürmekten ve ölçeklendirmede bu önemli kilometre taşını elde etmekten çok heyecanlıyız. Bu entegrasyon nedeniyle, Moonbeam’in geliştiricilere şu anda en iyilerinden birini sağlamak için daha fazla ateş gücüne sahip olduğuna inanıyoruz. akıllı sözleşme ortamlarımız. Sektördeki en ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir ortam. Gömülü ağlarımızın benimsenmesini sağlamak için başlangıç ​​dApp’lerimizle çalışmaktan gerçekten gurur duyuyoruz.”

Moonbeam, “Moonbeam’in vizyonu, geliştiricilerin projeleri ölçeklendirmeye ve kullanıcı deneyimlerini iyileştirmeye yardımcı olmak için birden fazla özel blok zincirinden işlevselliği entegre etmelerine izin vermektir” dedi. Moonbeam’in kurucusu Derek Yu. “Boba, yüksek işlem hacmi ve hızlı blok süreleri gerektiren ekipler için mükemmel bir çözüm sunuyor. Boba ve Moonbeam’i entegre ederek geliştiriciler artık Boba’nın sağladığı ölçeklenebilirlik ve üretkenliğin yanı sıra Moonbeam’in doğal olarak desteklediği birlikte çalışabilirliğe erişebilir.”

Firefly’ın kurucu ortağı Zebi Mohibzadeh Firefly, Moonbeam ve Boba ile yeni geliştirilen ortaklığı aşağıda özetliyor: “BobaBeam Layer-2 entegrasyonu ile, anında sonlandırma ve yüksek performanslı ticaret uygulamasından yararlanarak Moonbeam ve Polkadot platformlarına merkezi olmayan bir sürekli döviz piyasası getirmekten heyecan duyuyoruz” Altyapı aracılığıyla Bupa on Moonbeam için Firefly, yatırımcılara hızlı, güvenli ve kolay bir kullanıcı deneyimi sağlayacak.”

BUPA AĞI HAKKINDA

buba ağı Son derece hızlı işlem süreleri ve Ethereum’dan 60 kata kadar daha düşük ücretler sunmak için tasarlanmış, blok zincir teknolojisi ve Hibrit Hesaplama platformu tarafından desteklenen ölçeklenebilir bir Katman-2 çözümüdür. Hibrit Bilgi İşlemimiz, geliştiricilerin ve yaratıcıların zincir dışı bilgi işlem ve gerçek dünya verilerinden yararlanarak bugün piyasada benzeri olmayan zengin bir deneyim sunmasına olanak tanıyan daha akıllı, daha sezgisel akıllı sözleşmelerle Web2’nin zincir üzerindeki gücünü getiriyor.

ay ışını hakkında

ay ışını Herhangi bir blok zincirinde kullanıcılara, varlıklara ve hizmetlere erişim sağlayan bir zincir boyunca bağlı uygulamalar oluşturmak için akıllı bir sözleşme platformudur. Moonbeam, Ethereum, Cosmos, Polkadot ve diğer yinelemelerin işlevlerini tek bir platformda birleştirerek, günümüzün parçalanmış kullanıcı deneyimini çözerek gerçek birlikte çalışabilirliğin kilidini açar ve yeni nesil uygulamaların yolunu açar. Moonbeam, geliştiricilerin birden fazla uzak blok zincirinde hizmetlere erişen akıllı sözleşmeler oluşturmasına olanak sağlamak için entegre çapraz zincir mesajlaşma kullanır. Moonbeam’in geliştirici dostu EVM platformu, kapsamlı araç desteği ve son teknoloji alt yapı mimarisi ile bir araya gelen bu yaklaşım, bağlantılı uygulamalar oluşturmak için ideal bir geliştirme ortamı yaratır.

İletişim

ve horowitz, [email protected]

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın