https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Boğalar tekrar zirvede, ancak tüm gözler Fed’de

Boğalar tekrar zirvede, ancak tüm gözler Fed’de


ana prizler

  • Yaklaşık on yıldır Ocak ayında En İyi Kripto Bankaları
  • Bitcoin arzının %68’i, Ocak başındaki %50’ye kıyasla kazançlarda bulunuyor
  • Fed faiz oranı politikası anahtarı elinde tutmaya devam ederken, Bitcoin ile risk varlıkları arasındaki korelasyon tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın

Kazanmayı kutlamak önemlidir, değil mi? Vay canına, kripto para birimi yatırımcılarının kazanması gerekiyor muydu? İflaslar, tutuklamalar, işten çıkarmalar ve kırmızı grafiklerle dolu bir yılın ardından yeni yıl güzel bir başlangıç ​​yapıyor.

Aslında, Ocak, 2013’ten bu yana kripto para birimi için tartışmasız en iyi aydır. Gelin, afiş ayından özet istatistiklere bakalım ve sayfayı Şubat’a çevirirken avantajlı bir başlangıç ​​yapalım.

Finansman oranı pozitif

Ayı 16.600 dolardan açan bitcoin, %39’luk etkileyici bir kârla Ocak ayı ticaretini 23.100 dolardan kapattı.

Finansman oranı, tüccarların vadeli işlem piyasasında varlığı uzun veya kısa devre yapmak için ödediği fiyattır. Fonlama oranı pozitifse, bu, uzun işlemlerin kontrol altında olduğu ve uzun yatırımcıların pozisyonlar için kısa yatırımcılara ödeme yaptığı anlamına gelir. Tersi de doğrudur, yani negatif bir fonlama oranı, kısa pozisyondaki yatırımcıların uzun pozisyonlardaki yatırımcılara ödeme yapması anlamına gelir.

Bu, mükemmel olmaktan uzak olmasına rağmen, piyasa duyarlılığının iyi bir göstergesi olduğu anlamına gelir. Ocak ayı boyunca orana bakıldığında, boğaların kontrolü ele almasıyla iki gün dışında hepsinde pozitifti.

Bitcoin yatırımcıları yeniden kar elde etti

Bu ay kripto para piyasasının servetini özetlemenin en iyi yolu, ne kadar teklifin kârda olduğuna bakmaktır. Geçen yıl, dolaşımdaki bitcoin arzının yarısının 19,3 milyon kazanmasıyla işler keskin bir şekilde sona erdi.

31 gün ileri sarın ve bu sayı şimdi %68 arttı.

dönüş yolu uzun

tabi ki yazdım dün 2022’de hasarın ne kadar şiddetli olacağı hakkında. Son iki haftanın geçmesi gereken bir şey varsa, işten çıkarmalar ve iflaslarla sektörü çevreleyen kötü haberler devam ediyor.

Kodlama, her zamankinden daha fazla, sadece makroyu takip ediyor. Bu topluluğa neden olan başka bir şey yok. Ve ABD Federal Rezervinin son faiz oranı politikasını netleştirmek için bu öğleden sonra yaptığı toplantıyla, Başkan Jerome Powell’ın sözlerine bağlı olarak toparlanma çok hızlı bir şekilde tersine çevrilebilir ve hatta daha da güçlendirilebilir.

Korelasyonlar hala yüksek

Sözlerimi ciddiye alma. Buradaki bağlantılara hızlı bir bakış, Jerome Powell’ın Bitcoin’in elini ne kadar tuttuğunu gösteriyor.

Orada bir yerde bir ironi var. Çok sayıda kripto para tüccarı, Bitcoin ve piyasanın geri kalanının nereye gittiğini öğrenmek için merkez bankası başkanının sözlerini gergin bir şekilde bekliyor. Dosyayla ilgili neydi? Çit listesi?

Ve eğer piyasa ile Bitcoin arasındaki korelasyon keskinse, bunun Bitcoin ile piyasanın geri kalanı arasında daha da yüksek olduğuna bahse girebilirsiniz. Nisan 2022 civarında yükselen faiz oranlarının bu yeni çağına geçtiğimizden beri, Federal Rezerv Bitcoin’in elini her zamankinden daha sıkı tutuyor ve Bitcoin diğer tüm kripto para birimlerinin elini tutuyor.

Son düşünceler

Boğa piyasasının eski güzel günlerini geri getirebilecek patlayıcı akışların anılarını geri çektiği için kripto para birimi için mükemmel bir aydı.

Federal Rezerv’in bu öğleden sonra en son faiz oranı politikasını açıklamasıyla, piyasalar, Başkan Jerome Powell’ın tavrına bağlı olarak kağıt üzerinde sürpriz bir indirimin yanı sıra bu son ralli için ivme ile oynaklık gösterebilir.

Uzun vadede, alan geçen yılki birçok olumsuz olaydan hala etkileniyor ve Nasdaq’ta yüksek bir bahis gibi bitcoin ticareti ideal olmaktan uzak.

Temelleri bir emtia gibi görünse ve gelecekle ilgili büyük hayaller kursa da, Bitcoin şu an için oldukça spekülatif bir varlık olmaya devam ediyor. Kripto para birimlerinin geri kalanına gelince? Bitcoin analizinizi bir (veya üç) çentik artan oynaklıkla kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın