https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml

Brezilya Merkez Bankası dijital para birimi konusunda Visa ve Microsoft ile çalışacak – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Dünyanın en büyük bankasında dijital para birimi kullanmak için son hamle Brezilya merkez bankasından geldi.

Brezilya Merkez Bankası, CBDC müfredatında önemli bir rol üstlenerek pilot eğitimlerine başlayacağını duyurdu. Merkez Bankası bu süreçte 14 şirketle çalışacak.

Brezilya Merkez Bankası’ndaki CBDC projesini destekleyen şirketler arasında Bradesco, Nubank ve Itaú Unibanco gibi en büyük Brezilya bankaları yer alıyor. Ayrıca Brezilya’da faaliyet gösteren B3 borsası ile birlikte ülkenin en büyük bankası Banco do Brasil de projeye destek verecek.

Ayrıca bazı sıra dışı çağrışımlar da dikkat çekiyor. Brezilya Merkez Bankası’ndan bilgi Vize Peki Microsoft CBDC gibi büyük şirketlerin pilot çalışmaya katılacağının duyurulması projeye olan ilgiyi artırdı. Dünyanın en iyi yazılım ve ödeme şirketleri gerçek Brezilya Bu projede yer alacak olması organizasyonun dünyada iddialı olacağını gösterdi.

Yapılan açıklamada Real Digital Pilot platformu üzerinde çalışmaların haziran ayında başlayacağı duyuruldu. Öte yandan Brezilya CBDC projesini açıkladığında 36 şirket projeye katılmak için başvurdu.

Gelişmekte olan ülkeler arasında Brezilya CBDC projesinin ekonomik ve finansal politikaların gelişimini nasıl etkileyeceğini dört gözle bekliyoruz.

Dünyanın dört bir yanındaki birçok ülke, Blockchain teknolojisini kullanarak ulusal para birimlerinin dijital bir versiyonunu oluşturmak için çalışmaya devam ediyor. Bölgede en hızlı büyüyen ülke, kripto para birimlerini tamamen yasakladıktan sonra dijital para birimi çıkaran Çin oldu. Çin, dijital yuanı çıkardıktan sonra bölgelerde dijital para birimlerinin nasıl kullanıldığını test etmeye devam ediyor.

Öte yandan, Blockchain teknoloji şirketi dalgalanma, geçtiğimiz günlerde bu alandaki uzmanlığını kullanarak ülkelere ve finans kurumlarına hizmet verecek bir CBDC platformu oluşturduğunu duyurmuştu. Ayrıca Ripple, Hong Kong’un dijital para birimi projesinde yerini aldı.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın