medyauzmani.com

BTC opsiyonları 15 milyar dolara ulaşırken Deribit %87 pay ile lider – World Digital Media News


Kripto para piyasaları, Deribit’in Bitcoin (BTC) opsiyonlarının geçen hafta 15 milyar $’a ulaşmasıyla opsiyon ticaretinde önemli bir artış gördü. Platform, BTC opsiyonları alanında %87’lik bir pazar payına sahip olarak hâkimiyetini pekiştirdi.

Bu dönüm noktası, stratejik ticaret faaliyetlerinin arttığı ve zımni volatilitenin yükseldiği bir ortamda gerçekleşti. Opsiyon işlem hacmindeki artış, tüccar tercihinde kayda değer bir değişime işaret ederek vadeli işlem hacmini aştı. Paradigm’a göre, yükseliş sonuçları için agresif bir pozisyon alma söz konusuyken, Amberdata büyük blok alım satımların ve straddle stratejilerinin uygulandığını vurguladı.

Bu stratejiler, yaz aylarında olduğu gibi volatilitenin arttığı dönemlerde prim kazançlarından faydalanmayı amaçlıyor. Rekor kıran tempoya rağmen, aktif sözleşmelerin bir ölçüsü olan açık faiz Cuma günü hafif bir düşüşle 13,8 milyar $’a geriledi. Bu düşüş, Bitcoin’in fiyatı 25.000 $’dan 38.000 $’a önemli bir sıçrama yaparken bile gerçekleşti.

Piyasa iyimserliği, spot bir bitcoin ETF’si için onay beklentisiyle destekleniyor gibi görünüyor ve bu da yükseliş hissiyatına katkıda bulunuyor. Ether (ETH) opsiyonları da açık faizde büyüme yaşayarak 6,83 milyar dolara ulaştı. Bu önemli bir artış olsa da, Ethereum’un bir proof-of-stake protokolüne geçişinin ardından görülen rekor seviyeleri henüz aşmadı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın