medyauzmani.com

BTC’nin anlamı nedir?


Bitcoin (BTC) piyasasındaki büyük yatırımcılar arasındaki düşüş eğilimi zayıflamaya başladı. Bu yeni raporlar BTC için neyi işaret ediyor? Hadi daha yakından bakalım.


Büyük Bitcoin tüccarları piyasadan çıkıyor: BTC ne anlama geliyor?

Kripto yatırım yönetimi şirketi CoinShares, büyük yatırımcılardan güçlü bir katılım gördüğünü bildirdi.

CoinShares, en son Dijital Varlık Fonu Akışı Haftalık Raporunda piyasada yavaşlama işaretleri gördüğünü açıklıyor. Çünkü geçen hafta kısa süreli Bitcoin (BTC) ticaretinde para çıkışı yaşandı. Açıklıyor:

“Dijital varlık yönetimi geçen hafta 5 milyon dolar aldı. Çoğu ucuzdu.”

Büyük Bitcoin tüccarları piyasadan çıkıyor: BTC ne anlama geliyor?

Kaynak: CoinShares

BTC açık satışları geçen hafta 15 milyon dolar kaybetti. Aynı zamanda, geleneksel BTC varlıkları 12 milyon dolar kaybetti. Kısa vadeli BTC fonları Bitcoin’i ödünç alır ve satar ve fiyat düştüğünde onu geri alarak kâr elde eder. Daha sonra ödünç alınan BTC’leri iade eder.

CoinShares ayrıca Fed’in para politikasının piyasanın yavaşlamasına neden olacağını söylüyor. Rapor şöyle devam ediyor:

“Hacim tarihsel olarak düşük. Çünkü yatırımcılar Fed’in şahin para politikasından vazgeçeceğine dair işaretler bekliyor.”

Ethereum (ETH) trafiği de geçtiğimiz hafta 2,2 milyon dolar kazandı. CoinShares’e göre, bu yasal sorunlardan kaynaklanıyor. Bunun temel nedeni son entegrasyondur.

Kurumsal yatırımcılar, Birleştirme sonrası ETH’nin artık bir menkul kıymet olarak görülebileceğinden endişe duyuyor. Çünkü Ethereum artık getiri sunmaya başlayan bir kripto para birimidir.

Elbette zengin yatırım sektörüne girerek para kazananlar da var. Ancak Solana (SOL) ve XRP varlıkları da nakit çıkışlarıyla karşı karşıya kalanlar arasında. Buna rağmen, Litecoin (LTC), geçen hafta 100.000 dolar sınırı olan tek altcoin oldu.

Kaynak

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın