medyauzmani.com

Bu projeler Ekim ayında hackerların hedefi oldu! Bu yüzden


Chainalysis, Ekim’i bu yıl şimdiye kadar en çok hack’lenen ay olarak belirledi. Hackerların hedeflediği hizmetler ve sebepleri yazımızda.

Bu hizmetler Ekim ayında hackerların hedefi oldu! Bu yüzden

Blockchain veri analitiği şirketi Chainalysis tarafından paylaşılan yeni verilere göre, Ekim ayı 2022’nin en çok saldırıya uğrayan ayı oldu. Ayı piyasasına rağmen bilgisayar korsanları, Ekim ayında şimdiye kadar Merkezi Olmayan Finans (DeFi) protokollerinde 718 milyon dolar çaldı.

İlgili: Kripto para nedir ve nasıl alınır ve satılır?

Chainalysis’in baktığı şeylerden biri, bilgisayar korsanlarının 2019’a kadar merkezi borsalara odaklanmış olmalarına rağmen, şimdi bölgesel alanları hedef alıyor olmaları.

“2019’da pek çok bilgisayar korsanlığı sitesi borsalara odaklanıyor ve güvenliği ilk sıraya koymak çok yol kat etti. Artık hedeflerin çoğu DeFi protokolleri”

Chainalysis, bu ay üçü çapraz köprü içeren en az 11 DeFi protokolünün saldırıya uğradığını bildirdi. Zincirleme, “Bileşik köprüler, bilgisayar korsanları için birincil hedef olmaya devam ediyor. “ dedi.

İlgili: DeFi nedir?

2022’nin başından bu yana, bilgisayar korsanları yaklaşık 125 saldırı gerçekleştirdi ve yaklaşık 3 milyar dolar değerinde kripto para çalındı. Ayrıca hırsızlıkların büyük bir kısmı (%64) köprülerde gerçekleştirilmiştir.

hacking Bu hizmetler Ekim ayında bilgisayar korsanları tarafından hedef alındı!  Bu yüzden

Binance çapraz zincir köprüsü, BSC Token Hub, bu ay yapılan en son eklemelerden biri. Bilgisayar korsanlarının, yaklaşık 570 milyon dolar değerinde 2 milyon BNB oluşturmak için sözleşmede bir güvenlik açığı kullandığı açıklandı. Ancak, bilgisayar korsanları sadece 100 milyon dolar çekmeyi başardı, diğer fonlar ise BNB geliştiricileri tarafından donduruldu.

Chainalysis, DeFi protokollerinin hacklenmesinden sonra 2022’nin en popüler hırsızlık yılı olan 2021’i geçebileceğini söyledi.

KaynakDiğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın