https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bugün kripto para endüstrisindeki en önemli 5 trend – World Digital Media News

Bugün kripto para endüstrisindeki en önemli 5 trend – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Kripto para sektöründe bugün ana konu haline gelen 5 trendi özetledik.

Büyük satıcılar DOGE son 2 aydaki en yüksek aktivite

dogecoin (Doge) son 24 saatte 100.000 doların üzerinde 523 olay kaydetti. Santiment’e göre bu hamle, Kasım 2022’den bu yana en fazla sayıda yatırımcı oldu. Büyük yatırımcıların DOGE’ye artan ilgisi, kripto para birimi satışlarında da önemli bir artışa yol açtı.

Elon Musk’ın yorumlarının ve Twitter’ın ödeme yönteminin ardından DOGE’de bu hafta piyasadan farklı bir fiyat hareketi var. Dün %10’a yakın yükselen kripto para birimi, bugün satıcılarla birlikte hareket ederek dünkü kazançlarının çoğunu geri verdi, ancak yine de koruyor.

Yeni piyasaya sürülen Djed, stablecoin pazarında yeni bir dönem olarak görülüyor

NE Ağ dün Djed’in artık ana ağda yayında olduğunu duyurdu. Kardan Ağda yayınlanan DJED, SHEN’in birikimleriyle birlikte piyasaya sürüldüğü için ADA için önemli görülüyor.

DJED ve SHEN varlıkları ilk olarak Bitrue kripto borsasında listelendi. Ayrıca Cardano ağındaki merkezi platformlar Wingriders, MinSwap ve MuesliSwap aracılığıyla istikrarlı kripto ürünleri alınıp satılabilir.

DJED’in lansmanının ilk aşamalarından elde edilen bilgiler, platformun 10 milyon dolar değerinde kilide sahip olduğunu gösterdi.

Voyager, FTX’in 446 milyon dolarlık geri ödeme talebine yanıt verecek

Sorunlu kripto kredi kuruluşu Voyager, Alameda Research’ün FTX firmasından 446 milyon dolar topladı denemek cevapladı.

İflas mahkemesi dosyasında, Alameda’nın dolandırıcılığının alacaklıların tahsilatını geciktirdiği ve onlara 114 milyon ile 122 milyon dolar arasında maliyet getirdiği iddia ediliyor.

Ayrıca Alameda’nın Voyager’ı satın almaya çalışırken elindeki paranın miktarı konusunda yalan söylediği vurgulanmış ve şirketi dolandırdığı iddia edilmişti.

Voyager ile yaşanan son gelişmede şirket, varlıklarını Binance ABD’ye 1,02 milyar dolara satan ilk dava oldu. rızanız o aldı. Bu arada Alameda’nın iddialarının Voyager’ın satış stratejisini nasıl etkileyeceği merakla bekleniyor.

Santigratgeri ödeme için seçilenlerin bir listesini yayınladılar

Geçen yıl iflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius Network’ün bazı alacaklılarına ödeme yapılacağı açıklandı. İflas sürecini yürüten Kirkland & Ellis LLP, dün Celsius adına alacaklılarının yüzde 94’ünün ödeneceğini, geri kalan müşterilerin ise mahkeme tarafından daha sonra belirleneceğini söyledi.

Yalnızca ödeme için ödünç alınan 1.400 sayfadan fazla yazılı belge. Ancak Celsius, Twitter’da platform kullanıcılarının para çekme komisyonunu geri ödeyebilmek için hesaplarında yeterli paraya sahip olmaları gerektiği konusunda uyardı.

Binance, Web3 alanında yeni bir ürünle boy gösterecek

Binance’in blockchain ağı BNB zinciri, Web3 tabanlı bir depolama altyapısı olma planlarının bir parçası olarak platformu BNB Greenfield’ı duyurdu. BNB Greenfield, kullanıcılara ve uygulamalara verileri üzerinde tam kontrol sağlayarak BNB Zinciri için bir havuz görevi görecek.

Bu bağlamda BNB, Greefield’da hizmet veren kuruluşlardan biridir. Amazon Web Servis geliştiricileri, NodeReal ve Blockdaemon olduğu bildirildi. Şu anda test aşamasında olan platform, Web3 depolama çözümü olarak tasarlanmıştır. Binance’in yerel varlığı, hem özel yazılım hem de platform kullanıcıları için büyüyor BNB’nin fiyatıİstihdam sayısının da artması bekleniyor.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın