https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber BUSD’den sonra DAI’yi gelecekte neler bekliyor? MakerDAO, CoinJournal podcast’ine katıldı

BUSD’den sonra DAI’yi gelecekte neler bekliyor? MakerDAO, CoinJournal podcast’ine katıldı


ana prizler

  • Merkezi olmayan stablecoin DAI’nin yaratıcıları MakerDAO’dan Sam MacPherson podcast’e katılıyor
  • Sam ve ev sahibi Dan Ashmore, BUSD bağlarının ABD SEC daralması nedeniyle kapanacak olmasının ardından DAI stablecoin’in geleceğini tartışıyor
  • İkili Sohbet Teminatı, Sermaye Verimliliği, Merkezi Olmayan Yönetim, Tether, USDC, DAI Eleştirileri, Stablecoin’in Geleceği ve Daha Fazlası

Stablecoin dünyası, son bir veya iki hafta içinde kurutucuya atıldı.

Geçen hafta, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) New York merkezli ihraççısı Paxos’a uyguladığı baskının ardından ABD dolarının ticareti durduracağına dair sürpriz duyuruya tanık olduk (tüm hikayeyi ve burada ne anlama geldiğini derinlemesine inceleyin).

Bu, merkezi ahır hakkında yeniden endişe uyandırdı ve merkezi olmayan sabit para lideri DAI ile görüşmek için ideal bir zaman gibi görünüyor. Bu yüzden, DAI stablecoin’in yaratıcıları olan MakerDAO’da protokol mühendisliğinde çalışan Sam MacPherson ile konuştum.

Sam ve ben, ABD dolarını ABD doları karşısında vuran son fırtınanın yanı sıra ABD dolarının ABD doları karşısındaki diğer ABD madeni paraları üzerindeki potansiyel etkileri hakkında sohbet ettik. Merkezi olmayan bir dünya için sonuçları ve bunun büyük merkezileşmeye karşı ademi merkeziyetçilik tartışmasını etkileyip etkilemediğini tartıştık.

Kasım 2021’den bu yana ilk kez pazar payı %50’nin üzerine çıkan Tether’den de bahsettik. Bunun yansımaları neler? Tabii ki, Tether hakkında sohbet etmek ve aynı zamanda kripto tarihinin belki de en çok ele alınan (ama aynı zamanda en önemlileri arasında yer alan) konusu olan kırılgan rezerv durumuna değinmemek zor.

DAI, DAI tarafından garanti edilen kripto tarafından sunulan yüksek oynaklık göz önüne alındığında, gerekli bir değiş tokuş yapmak zorunda olduğu için eleştirildi. Sam’e bu eleştiriyi ve gelecekte değişip değişmeyeceğini sordum.

Ayrıca ademi merkeziyetçiliğin kendisinden de bahsettik. DAI’nin birincil teminatı, USDC dahil olmak üzere merkezileştirilmiş varlıklardan oluşur. Bu, “merkezi olmayan” köken için komik gelebilir, ancak bazen gerçek dünyadaki pratiklerin üstün gelmesi gerekir. Tüm bunların ne anlama geldiğini ve hep böyle olup olmayacağını konuşuyoruz.

Ve sonra, bu yüksek faiz oranı ortamında birdenbire çok karlı olan hazine bonolarına park edilmiş DAI teminatı miktarı göz önüne alındığında mümkün olan getiri durumu var. Sam, bu mahsulü DAI sahiplerine aday gösterme olasılığını tartışıyor.

DAI sahiplerinden bahsetmişken, onlar da uzun uzadıya tartışılıyor. İlki 150 $ ‘lık teminatın gönderilmesini gerektirecekken, birisinin 100 $’ lık bir kripto para stabilcoini yerine neden 100 $ DAI’yi seçtiğini bilmek istedim.

Sonuç olarak, şu anda stabilcoin piyasasındaki kaos göz önüne alındığında, inanılmaz derecede güncel bir konuşmaydı. BUSD kayboluyor gibi görünürken USDC’ye ne olduğunu kim bilebilir? DAI şu anda piyasa değeri ve kontrolden çıkmış merkezi olmayan lider tarafından 4. sırada yer alıyor. Stablecoin’leri önemsiyorsanız, bu bölümü ilginç bulabilirsiniz.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın