https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Büyük Bitcoin Yükselişi! Boğa sezonu burada mı?

Büyük Bitcoin Yükselişi! Boğa sezonu burada mı?


Geçtiğimiz hafta ABD’de iki bankanın iflas ilan etmesinin ardından Bitcoin’de ani bir düşüş yaşandı. Bankaların iflas etmesiyle birlikte küresel piyasalar da önemli bir düşüşe sahne olurken, yeni hafta ile birlikte hem Bitcoin’de hem de piyasalarda önemli artışlar yaşanıyor.

Bitcoin fiyatı 24.500’e sıçradı

Özellikle ABD’deki Silicon Valley Bank’ın iflas etmesi ve en büyük ikinci stablecoin olan USDC’nin bazı varlıklarının bu bankada olduğu iddiası kripto para sektörünü ateşe verdi. 1 dolarda sabitlenmesi gereken USDC’nin değeri 87 sente gerilerken, Bitcoin de bu süreçte 19.500 aralığına geriledi.

Tüm bu gelişmelerin ardından ABD, bankalara kayyum atanacağını açıklayınca piyasalar yeniden yükselişe geçti. Ayrıca Fed’in iflas eden bankalara mali destek vermesi ve Biden’ın destek içeren açıklamalarının ardından piyasa adeta alev aldı.

Kayıp 232 milyon dolarlık Bitcoin’e erişmek için son şans!

Tüm bu olumlu gelişmelerle birlikte USDC fiyatı yeniden 1 dolara yükselirken, Bitcoin 24 bin dolara yükseldi. Piyasada olumlu haberler arttıkça Bitcoin’de yüzde 20’ye varan artış yaşandı. Bu süreçte uzun pozisyon açanlar çok para kazandı.

Bitcoin 24 bin dolar ve 500 dolara ulaştıktan sonra, bu haberin olduğu tarihte düzeltme yaptı ve 24 bin dolar ve 146 dolardan alıcı buldu. Piyasaya olumlu haberler gelmeye devam ederse, Bitcoin’in rallisi de devam edebilir.

10 büyük kripto para birimindeki son durum:

Bitcoin – 24.178 Dolar

Ethereum – 1674 Dolar

Tether (USDT) – 1 Dolar

BNB – 308,5 $

Dolar parası (USDC) – 1 dolar

XRP – 0,3727 Dolar

Cardano (ADA) – 0,3447 Dolar

Çokgen (Matik) – 1,18 Dolar

Dogecoin – $0.07263

Binance USD (BUSD) – 1 Dolar

Son dönemde yaşanan olumlu gelişmelerin ardından Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarında ciddi bir yükseliş yaşandı. Tabii burada yazılanların sadece bilgilendirme amaçlı olduğunu ve herhangi bir yatırım tavsiyesi içermediğini de hatırlatalım. Peki siz kripto paralardaki bu ralli hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Amerikan Teknoloji Haberleri

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın