https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Büyük yatırımcılar Ripple’ı takip ediyor – SEC davası daha fazla – World Digital Media News

Büyük yatırımcılar Ripple’ı takip ediyor – SEC davası daha fazla – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Kripto şirketlerinin yanı sıra geleneksel pazardaki önemli oyuncular, dalgalanma ve SEC hisse fiyatı Uzmanlar arasındaki hukuk savaşını yakından takip etmeye devam ediyorlar. Uzmanlar, davanın nasıl sonuçlanacağını bilmedikleri halde tahminlerini vermeye devam ediyorlar.

Yapılan yorumlar arasında yargılama boyunca birçok yorumda bulunan Crypto Law’ın kurucusu John Deaton, son olarak mahkemenin tarafların özet karar talebini kabul etmeyeceğini söyledi.

Deaton, yargıcın özet karar talebini reddettiğini ve tahvilin varlığın bir menkul kıymet olup olmadığını belirlemede kilit bir faktör olduğuna karar verebileceğini söyledi. Avukat daha önce taraflar arasında anlaşmazlıklar olabileceğini yorumlamıştı.

Crypto Law’ın kurucusu, hafta sonu kapanış konuşmasında yanlış anlamaları ele almaya devam etti. John Deaton, ABD hükümetinin kripto endüstrisinin riskini azaltmak için bir plan yayınlamasının ardından kripto piyasası üzerinde daha fazla baskı olabileceğini de sözlerine ekledi.

Büyük finans kurumları Ripple-SEC davasını yakından izliyor

Bu durumda sadece hukuki mücadele dalgalanma ve sadece XRP için değil, tüm kripto para birimi sektörü için emsal teşkil edecek sonucun olduğu düşünülüyor. Bu nedenle son yıllarda kripto para piyasalarına ilgi duyan finans kurumları bu konuyu dikkatle takip ediyor.

Benzer bir gelişme Londra merkezli banka IG Bank tarafından yayınlanan bir yazıda da görüldü. İsviçre yasalarına tabi olan ve yüksek değerli müşterilerine satış ve pazarlama hizmetleri sunan IG Bank, raporunda SEC’in olası bir zaferinin kripto endüstrisinin gelişimini engelleme etkisi olabileceği konusunda uyardı. Ripple aleyhine açılan davanın sonucunun XRP’nin hesaplanmasında çok önemli olacağına inanan banka yetkilileri, belirsizlik nedeniyle sonucu değerlendirmek için henüz çok erken olduğunu söylediler.

Öte yandan, bazı yorumcular dava sürecinin ABD fintech şirketleriyle de çok ilgili olduğuna inanıyor. Ripple, kripto endüstrisinde Blockchain teknolojisini kullanan büyük bir fintech şirketidir ve ilk kararın, yanlış bir şey yapmaları durumunda Blockchain teknolojisini kullanan diğer fintech şirketlerini etkileyebileceği düşünülmektedir.

XRP yakın gelecekte

XRP’den daha önemli olduğu düşünülen SEC – Ripple’ı çevreleyen belirsizliğin devam etmesine rağmen, kripto para birimi bu günlerde piyasada hareket etmeye devam etti.

Dün geç saatlerde 0,42 dolara yükselen XRP, bugün itibarıyla 0,41 dolara geriledi. Son bir saatteki işlem sırasında Ripple tokeni, 21 Ocak’tan bu yana önemli bir nokta olarak kullanılan 0,4 doların altında ölçüldü.

Son verilere göre XRP, günlük %3 düşüşle 0,4 dolar sınırında.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın