https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Bybit, USD para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alıyor

Bybit, USD para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alıyor


  • ABD doları ödemelerinin askıya alınması, ulusal ve uluslararası banka transferlerini etkiler.
  • Bybit, 10 Mart 2023’ten itibaren USD çekimlerini de duraklatacak.
  • Ancak müşteriler, kredi veya banka kartı kullanarak kripto para satın almaya devam edebilir.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Bybit, Cumartesi günü müşterilere ayrıntılı olarak yayınlanan bir duyuruya göre ABD doları (USD) ödeme seçeneğini “bir sonraki duyuruya kadar” askıya alacak.

Hareket, dünyanın en büyük kripto borsası Binance tarafından bu yılın başlarında yapılan benzer bir hamleyi takip ediyor. CoinJournal, Binance’in Şubat başında yaptığı duyuruya dikkat çekti ve kısa süre önce kripto dostu banka Silvergate’in ödeme gücüyle ilgili endişeler arasında kendisini nasıl artan bir sorun içinde bulduğunu bildirdi.

Bybit, USD para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alıyor

Kripto platformuna göre, USD mevduatlarının askıya alınması, ortaklardan birinin dahil olduğu bir hizmet kesintisinden kaynaklanıyor. Borsa ayrıca 10 Mart 2023’ten itibaren ABD doları çekimlerini de durduracak.

Alt ortağımızdan kaynaklanan kesintiler nedeniyle bir sonraki duyuruya kadar banka havalesi (SWIFT dahil) yoluyla USD mevduatını geçici olarak askıya aldık.Kripto para borsası müşterilerini bilgilendirdi.

Kullanıcılar 10 Mart’a kadar WireTransfer yoluyla USD çekebilecekken, belirtilen tarihlerde bu seçenek geçici olarak devre dışı bırakılacaktır. Bunun yerine müşteriler, kredi kartıyla kripto para satın alabilecek veya cüzdanlarına kripto para çekebilecek.

Bybit ayrıca birkaç kripto para ticaret çiftini listeden çıkardığını da duyurdu. Desteği 10 Mart’ta sona erecek olan spot ticaret çiftleri arasında NXD/USDT, POSI/USDT, GAS/USDT, DRIV/USDT ve diğerleri yer alıyor.

Borsa, liste dışı bırakılan tokenlerin listeleme gereksinimlerini karşılamadığını belirtti.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın