medyauzmani.com

CACHE Gold, Chainlink Proof of Reserve’i Polygon ana ağına entegre ediyor


Tam olarak desteklenen, kullanılabilir ve düzenlenmiş token varlıklarını destekleyen bir DeFi protokolü olan CACHE Gold, Polygon ana ağında Chainlink Rezerv Kanıtı’nı entegre etti. Entegrasyondan sonra, CACHE Gold kullanıcıları artık Polygon’daki zincirler arası CACHE Gold (CGT) jetonlarının Ethereum üzerindeki CGT jetonları tarafından 1:1 oranında tamamen desteklendiğini doğrulayabilir.

Chainlink’in Polygon üzerindeki en son Rezerv Entegrasyonu Kanıtı, Ethereum ana ağında Chainlink Rezerv Kanıtı ve Chainlink Fiyat Beslemelerinin daha önceki entegrasyonunu temel alır. Ethereum entegrasyonu, kullanıcıların şu anda CGT tokenlerini destekleyen kilitli altını izlemesine yardımcı olur. Ayrıca, kullanıcıların token değerinin gerçek dünya pazarındaki altının fiyatını doğru bir şekilde yansıttığını doğru bir şekilde doğrulamasını sağlar.

Chainlink entegrasyonlarının kombinasyonu, kullanıcılara yeterli gerçek altın rezervinin Polygon’da CGT jetonları oluşturduğuna dair güvence verir.

CACHE Altın Simgesi (CGT)

CGT Token, tam olarak desteklenen, paraya çevrilebilen ve düzenlenmiş bir token altın varlığıdır. Bir CGT jetonu, dünyanın dört bir yanındaki kasalarda depolanan bir gram saf altını temsil eder.

CACHE Gold protokolü, dolaşımdaki CGT jetonlarının sayısının depolanan fiziksel altın miktarına eşit kalmasını sağlar. Her gram fiziksel altın, varlık izleme platformu GramChain tarafından izlenir ve ardından Chainlink Rezerv Kanıtı tarafından doğrulanır ve kanıt zincirde yayınlanır.

Chainlink Rezerv Kanıtı tarafından etkinleştirilen tekrarlanan doğrulama, jetonları destekleyen rezervlerin gerçek durumunun şeffaflığına izin verir.

Yatırımcıların uzun süredir güvenli liman varlığı olarak gördüğü bir varlık (altın), artık Polygon’un DeFi ekosisteminde bir teminat kaynağı olarak kullanılabilir.

Chainlink Yedekleme Kılavuzu

Chainlink Proof of Reserve, referans sözleşmeleri güncel tutarak zincir üzerinde akıllı sözleşme otomasyonuna izin verir ve böylece manuel denetimlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Ayrıca, finansal olarak motive edilmiş premium hizmet sağlayıcılardan veri sağlayarak son derece doğru ve eyleme geçirilebilir veriler sağlar.

Chainlink Kanıtı yedek beslemeleri ayrıca Oracle düğümü ve veri kaynağı düzeyinde merkezi değildir, böylece harici veri kaynaklarının belirlenmesinde ve bunları Poligon’a teslim etmede merkezi başarısızlık noktalarını ortadan kaldırır.

Son olarak, Chainlink’in beslemeleri yedekleme kılavuzu şeffaftır. Herkes gerçek zamanlı olarak izleyebilir; Herhangi bir kullanıcının varlıkların güvenliğini bağımsız olarak doğrulamasını sağlayan bir özellik.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın