medyauzmani.com

Celsius Network, yeniden yapılandırma planı için ABD iflas mahkemesinden onay aldı – World Digital Media News


Kripto borç verme kuruluşu Celsius Network, kriptoparaların müşterilere iade edilmesini ve Celsius alacaklılarına ait yeni bir şirket kurulmasını öngörene yeniden yapılandırma planı için ABD iflas mahkemesinden onay aldı.

Manhattan’daki ABD İflas Yargıcı Martin Glenn yeniden yapılandırmayı imzaladı.

Yeni kurulacak şirket, Arrington Capital’i de içeren bir konsorsiyum olan Fahrenheit LLC tarafından yönetilecek ve yeni bitcoin madenciliği yapmaya ve blok zinciri işlemlerini doğrulayarak “stake” ücretleri kazanmaya odaklanacak.

Celsius, para çekme işlemlerini önlemek için müşteri hesaplarını dondurduktan bir ay sonra, Temmuz 2022’de Bölüm 11 kapsamında iflasa karşı korunma başvurusu yapmıştı.

Arrington yaptığı açıklamada, “Bugün, Celsius alacaklıları için çok uzun ve çok pahalı olan bir yolculuğun doruk noktasını işaret ediyor. Alacaklılarımız için işleri yoluna koymak üzere ileriye dönük planımızı uygulamaya koymaya hevesliyiz.” dedi.

Mahkeme belgelerine göre Fahrenheit, yeniden organize edilen Celsius’un azınlık hissesini 50 milyon dolara satın alacak ve yeni şirketin hisselerini Nasdaq‘ta halka arz ederek Celsius müşterilerinin iflas tazminatlarının bir parçası olarak alacakları hisse senetlerini satmalarına olanak tanıyacak.

Foreks Haber Merkezi

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın