medyauzmani.com

Celsius serveti kazanan şirket, BTC madenciliğinde öncü olmak istiyor – World Digital Media News


BİZ Bitcoin Corp. (USBTC), yaptığı basın açıklamasında iflas ettiğini duyurdu. Santigratmadencilik ekipmanı satın almak için sözleşme imzaladıktan sonra işlem gücünü 12,2 EH/s artırarak ABD’nin en önemli madencilerinden biri olmayı planladığını duyurdu.

Şirket, Celsius ürünlerinin satış ihalesini kazanan Fahrenheit konsorsiyumunun bir parçasıdır.

Satılık varlıklar arasında borç, kripto varlıkları ve 121.800 madencilik makinesi yer alıyor. Madenci, tüm madencilik teçhizatlarını inşa ettiklerinde en az 270 bin teçhizata sahip olacaklarını söylüyor. Bu nedenle şirket, bilgi işlem gücünü Riot Platformlarından (ŞİDDET), Temel Bilim (KORZve Marathon Digital Holdings (MARA) gibi madencilik öncülerinin saflarına tırmanabilecektir.

Celsius anlaşması kapsamında USBTC, Celsius madencilik topluluğunun “özel kullanıcısı” olmak için bir veya daha fazla operasyon ve hizmete imza atacak. Aynı zamanda USBTC, Celsius madencilik filosunu yöneteceği beş yıl için madencilik ekipmanı maliyetleri hariç yıllık 15 milyon dolarlık bir işletme bütçesi alacak. Dolayısıyla çalışan diğer gereksinimleri karşıladığı sürece, çalışanın giderlere ek olarak toplam 75 milyon doları olacaktır.

Mahkeme kayıtları, düzenleme ücretleri adına Fahrenheit’a 20 milyon dolar daha ödeneceğini gösteriyor. Ayrıca konsorsiyum, yeni şirketin Celsius ekonomisine sahip olması için teşvikler alacak. Bununla birlikte, USBTC’nin tesisi yükseltmek için 100 megavatlık Santigrat tesis altyapısı ve 240 megavatlık güç inşa etmesi gerekiyor.

Miami merkezli şirket, iflasla birlikte gelen fırsatlardan yararlanarak son birkaç ayda yeteneklerini genişletmeyi başardı. New York’ta tek bölge müdürü olarak başlayan şirket, Eylül 2022’de finansman başvurusunda bulunan Compute North tarafından yönetilen üç bölgeyi daha yönetti. USBTC, NextEra Energy’nin bir yan kuruluşudur.

Celsius’un varlıklarını yönetecek konsorsiyumun diğer üyeleri ise Proof Group Capital Management, Steven Kokinos ve Ravi Kaza.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın