medyauzmani.com

CEO, düzenleyici bir netlik yoksa Coinbase’in ABD’den taşınabileceğini söyledi


ana prizler

  • Coinbase CEO’su, Amerika Birleşik Devletleri’nde herhangi bir düzenleyici netlik olmaması durumunda kripto para borsasının yer değiştirebileceğini açıkladı.

  • Brian Armstrong, ABD’nin kripto para birimi için önemli bir pazar olma potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

  • Coinbase kısa süre önce ABD SEC tarafından bir Wells bildirimi yayınladı.

Coinbase genel merkezini taşıyabilir

Brian Armstrong, CEO, Inc. Coinbasedüzenleyici belirsizlik devam ederse, kripto para borsasının genel merkezini Amerika Birleşik Devletleri’nden taşımayı düşüneceğini söyledi.

Londra FinTech Haftası’nda konuşurken bundan bahsetmişti. Armstrong’a göre, ABD’deki düzenleyici ortam şu anda hala belirsiz ve bu, oradaki kripto ekosistemini etkiliyor.

Armstrong, eski İngiliz şansölyesi George Osborne’un Coinbase’in ABD’den ayrıldığını görüp görmediği sorusuna şu yanıtı verdi:

Hareket etmek veya gerekli olan her şey dahil her şey masanın üzerinde. ABD’nin kripto para birimi için önemli bir pazar olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum, ancak şu anda ihtiyacımız olan düzenleyici netliği göremiyoruz. Birkaç yıl içinde, ABD’de düzenleyici netliğin ortaya çıktığını görmezsek, dünyanın başka yerlerindeki yatırımları artırmayı düşünmek zorunda kalabileceğimizi düşünüyorum.”

Birleşik Krallık’taki düzenleyici atmosfer çok daha net

Armstrong, Finansal Davranış Otoritesi’nin (FCA) menkul kıymetler ve emtialarla ilgilenmekten sorumlu tek düzenleyici kurum olduğu gerçeğinin altını çizerek Birleşik Krallık’ın düzenleyici çabalarına övgüde bulundu.

Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nde Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) emtialarla ilgilenirken Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) menkul kıymetleri düzenler. Armstrong ekledi:

“CFTC ve SEC bir çim mücadelesine kilitlendiğinden bu talihsiz şey gerçekleşmiyor. CFTC ve SEC başkanlarından zaten birkaç haftada bir çıkan çelişkili açıklamalar alıyoruz.” Kabaca – şirket bu ortamda nasıl çalışacak? ? Biz sadece net bir kural kitabı istiyoruz.”

Armstrong’un açıklamalarından bu yana bir ay geçmedi Coinbase, Wells’in bildirimini aldı SEC’den. Wells’in bildirimi, Coinbase’i platformunda kayıtlı olmayan menkul kıymetleri listelemek için düzenleyici işlem başlatma konusunda uyardı.

CEO yorum yaptı Coinbase tam olarak bir sürpriz değil Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun eylemleri.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın