https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber CFTC başkanı, Stablecoins ve Ether’in emtia olacağını söylüyor

CFTC başkanı, Stablecoins ve Ether’in emtia olacağını söylüyor


ana prizler

  • CFTC Başkanı Rustin Behnam, stablecoin’lerin ve Ether’in emtia olacağına inanıyor.

  • CFTC her zaman bitcoin, eter ve diğer kripto para birimlerinin emtia olduğunu savunmuştur.

  • Behnam, kripto para piyasasını kapsayacak yeterli bir düzenleyici çerçeve çağrısında bulundu.

Stablecoins ve Ether emtia olarak kabul edilecek

CFTC başkanı Rustin Behnam, ABD Senatosuna Ethereum ve stabilcoinlerin emtia olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Bu sözleri 8 Mart Çarşamba günü Senato çiftliği duruşmasında yaptı. Senatör Kirsten Gillibrand tarafından CFTC ve SEC’in CFTC’nin stabilcoin ihraççısı Tether ile 2021 anlaşmasından sonra sahip oldukları farklı görüşlerin ne olduğu sorulduğunda Behnam, ajansın stablecoin’leri emtia olarak gördüğünü söyledi. dedi;

“Stabilcoinler etrafında bir düzenleyici çerçeve olsa da, benim görüşüme göre bunlar emtia olacaktır. Uygulama ekibimiz ve komitemiz, bir stablecoin olan Tether’in bir emtia olduğu konusunda netti.”

CFTC, Bitcoin ve Ether dahil olmak üzere bazı dijital varlıkların emtia olduğunu onayladı.

Ajansın Senato oturumu sırasında eter üzerinde düzenleyici etki elde etmek için kullanacağı kanıtlar sorulduğunda, CFTC başkanı, bunların bir emtia varlığı olduğuna inanmadığı takdirde eter vadeli işlemlerinin CFTC borsalarında listelenmesine izin vermeyeceğini söyledi. ekledi;

“Dava açma riskimiz var, iddiamızı desteklemek için ciddi yasal savunmalar olmadan böyle bir şey yaparsak teşkilatın güvenilirliği riskimiz var. [the] mal kökenli.

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeveye hala ihtiyaç var.

ABD’deki kripto para şirketlerinin düzenlenmesi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) bırakıldı. Bununla birlikte, kripto para şirketlerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet göstermesi için net bir düzenleyici çerçeve yoktur.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğine inandığı kripto para şirketlerini düzenlemede çok aktif olmuştur.

Geçen ay , SEC, Nishad Singh’i suçladışu anda feshedilmiş kripto para birimi ticaret platformunun yatırımcılarını dolandırmak için kripto para borsası FTX’in eski bir baş mühendisi.

Düzenleyici kurum da Robinhood soruşturması kripto ile ilgili faaliyetleri hakkında.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın