medyauzmani.com

Chelsea Manning, blockchain’in ekonomik yönü konusunda şüpheci


Blockchain teknolojisi, kripto para birimlerinin ötesinde, küresel ekonominin çeşitli sektörlerinde benimsenmiştir.

<

Amerikalı aktivist ve ihbarcı Chelsea Manning, blockchain teknolojisi konusunda iyimser olduğunu açıkladı. Ancak, teknolojinin ekonomik yönü konusunda şüpheci.

Puanlarını geçti Decrypt ile röportaj, birkaç yıldır Bitcoin hayranı olduğunu belirterek. Manning’e göre, Bitcoin hakkındaki ilk fikri, onun bir servet yaratma aracından ziyade mükemmel bir teknoloji olduğuydu.

Aktivist, Bitcoin’in bilgi depolamanın merkezi olmayan bir yolu olarak kripto tabanlı ağlar geliştirmede bir deney olduğuna inandığını söyledi. ondan bahsetmiştim;

“Teknolojiye büyük ilgim var [of blockchain], ama ekonomik yönü, ben biraz daha şüpheciyim. sadece nasıl bir şey anlamıyorum [that] Sürdürülebilir bir sistem türü olarak çok hızlı bir şekilde bir değere sahip olmaktan değersizliğe geçebilir.”

Manning, özellikle gizlilik, mesaj içeriğinin korunması ve kaynak doğrulaması söz konusu olduğunda, blok zinciri teknolojisinin elektronik olarak bilgi paylaşımında devrim yaratmak için kullanılabileceğine inandığını da sözlerine ekledi. Bitcoin teknolojiden çok parayla ilgili hale geldiğinden ilgisi azalmaya başladı. Manning dedi ki;

“Bundan uzaklaştım çünkü dışarıda bunun teknik yönlerini veya bu teknolojinin güvenlik ve mahremiyet etkilerini anlamayan birçok insan olduğunu fark ettim, ama onlar onu bir parçası olmak için harika bir marka olarak görüyorlar. nın-nin.”

Bitcoin, dünyanın önde gelen kripto para birimidir ve 2009 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana bu konumu elinde tutmaktadır. Kripto para birimi, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara ulaştı ancak o zamandan bu yana değerinin %60’ından fazlasını kaybetti.

Basın zamanında, Bitcoin son 24 saatte %1’den daha az düşüşle 20 bin dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın