https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Circle, Silikon Vadisi Bankası’nda 3,3 milyar dolar kaldığını doğruladı

Circle, Silikon Vadisi Bankası’nda 3,3 milyar dolar kaldığını doğruladı


  • Circle, Silikon Vadisi bankasından 3,3 milyar dolar çekmeyi başaramadığını söyledi.
  • SVB, çöküşünün ardından FDIC’nin himayesi altındadır.
  • ABD doları, Cuma günü ABD dolarını sabitledi ve Cumartesi sabahı 0,91 dolara ulaştı.

USDC stablecoin’i çıkaran blockchain ödeme şirketi Circle, 3.3 milyar dolar değerindeki USDC rezervlerinin Silikon Vadisi’ndeki sorunlu bir bankada sıkışıp kaldığını doğruladı.

USDC ile ilgili en son kripto para birimi haberleri, kripto para piyasalarının Perşembe günü SVB ve Silvergate Bank’ın çöküşüyle ​​batmasının ardından geldi.

USDC, Circle’ın 3,3 milyar dolarlık SVB riskine maruz kaldığını doğruladığı için rezervasyonu iptal etti

içinde cıvıldamak Circle Cuma günü geç saatlerde banka bakiyelerini kaldırma çabalarının Perşembe günü başarısız olduğunu, bunun da bankada 3,3 milyar dolarlık stablecoin nakit rezervinin kaldığı anlamına geldiğini belirtti.

Günün sonunda, bakiyeleri kaldırmak için Perşembe günü başlayan havalelerin henüz işlenmediğini teyit ettikten sonra, USDC rezervlerinde 3,3 milyar dolar ~ SVB’de 40 milyar dolar kaldı.Şirket fark etti.

Şirket, çöken bankanın ifşa edildiğini doğruladığı için takip eden bir tweet’te şunları kaydetti:

Bankacılık hizmetleri için SVB’ye güvenen diğer müşteriler ve mevduat sahipleri gibi, Circle da bu önemli bankanın Amerikan ekonomisindeki devamlılığı için yapılan çağrılara katılıyor ve eyalet ve federal düzenleyiciler tarafından sağlanan rehberliği takip edecek.. “

Circle daha önce SVB’nin USDC nakit rezervlerinin yaklaşık %25’ini elinde tutan altı banka ortağından biri olduğunu açıklamıştı. Buna, yakın zamanda tasfiyelerini açıklayan Signature Bank ve Silvergate Bank da dahildir.

Duyarlılık güneye sapsa da Circle, daha fazla ayrıntı vermeden önce SVB’nin mevduat sigortası gözetiminin mevduat sahipleri üzerindeki etkisine ilişkin açıklama beklediğini ima ederek “işlerin normal şekilde” devam ettiğini belirtti.

Ancak belirsizlik arttıkça, USDC döviz kurunu dolara karşı kaybetti ve Cumartesi günü erken saatlerde 0,91 dolara düştü.

“Amerikan Bankacılık Sisteminin Siyah Kuğu Başarısızlığı”

Circle Baş Strateji Sorumlusu ve Küresel Politika Başkanı Dante Disparte de güncel olaylar hakkında yorum yaptı ve şirketin “USDC’yi ABD bankacılık sistemindeki bir kara kuğu başarısızlığından koruduğunu” belirtti.

[SVB] Amerikan ekonomisinde çok önemli bir banka ve federal bir kurtarma planı olmaksızın başarısızlığının işletmeler, bankalar ve girişimciler üzerinde daha geniş yankıları olacak.,” O katma.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın