https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Circle, SVB’de 3,3 milyar dolar aldığından, USDC’nin yeniden sabitlenmesi neredeyse sona erdi

Circle, SVB’de 3,3 milyar dolar aldığından, USDC’nin yeniden sabitlenmesi neredeyse sona erdi


  • USDC, geçen hafta 0,88 dolara kadar düştükten sonra fiyatını 0,99 dolardan yeniden belirledi.
  • Stablecoin ihraççısı Circle, USDC rezerv riskinden 3,3 milyar doların kaldırıldığını duyurdu.
  • Şirket ayrıca, Signature Bank ile USDC rezervlerine maruz kalmadığını da belirtti.

USD stablecoin (USDC), geçen haftaki 0,90 doların altındaki devasa serbest bırakmanın ardından neredeyse tamamen yeniden sabitlendi.

CoinGecko’dan alınan veriler, USDC’nin son 24 saat içinde yaklaşık %4’ü yeniden sabitlediğini ve istikrarlı paranın Pazartesi günü 07:20 ET itibariyle 0,99 doların üzerinde çalıştığını gösterdi. CoinGecko’nun aşağıdaki tweet’inin de belirttiği gibi, USDC, Pazar gününün sonlarından bu yana etkileyici bir şekilde 0,99 doların üzerinde kaldı.

USDC haberlerinden kaynaklanan iyimser ruh hali, Bitcoin 22.000 doları kırdığı ve Ethereum 1.600 dolar fiyat seviyesini yeniden kazandığı için daha geniş kripto pazarına da nüfuz etti.

Circle ayrıca, imza bankasının çöküşüne “maruz kalmayacağını” duyurdu, diyor Circle

Pazartesi sabahı Circle, çöken Silicon Valley Bank’ta (SVB) sıkışmış olan 3,3 milyar dolarlık rezervini geri getireceğini duyurdu. Bu gelişme, ABD Hazinesi ve ihtiyatlı düzenleyicilerin SVB mevduat sahiplerini ve kripto para birimi dostu bankayı tamamen kapatmaya yönelik hareketini takip ediyor.

Circle’a göre, SVB’deki 3,3 milyar dolar, USDC’nin toplam nakit rezerv desteğinin yaklaşık %8’ini oluşturuyor. Bu fonlar, bankalar açıldığında (13 Mart 2023 Pazartesi) kullanılabilecektir. Circle, BNY Mellon’da yaklaşık 9,7 milyar $ (rezervlerin %23’ü) nakit rezervine sahiptir.

ABD hükümetinin hamlesi hakkında yorum yapan Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, bir basın açıklamasında şunları söyledi:

ABD hükümeti ve mali düzenleyicilerin bankacılık sisteminden kaynaklanan riskleri azaltmak için kararlı adımlar attığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. İnternet paramızın ve ödeme sistemlerimizin çekirdek katmanını kısmi rezerv bankacılığının risklerinden izole eden tam rezervli dijital para birimi bankacılığını uzun süredir savunuyoruz.. “

Ayrıca Circle’ın kapalı uçlu imza bankasında nakit rezervlere maruz kalmadığını yinelediğine dikkat edilmelidir. Şirket ayrıca, müşterilerin artık yeni bankacılık ortağı Cross River Bank aracılığıyla Sukak’a erişebileceklerini ve otomatik USDC’yi kullanabileceklerini ve USDC’yi USD cinsinden 1:1 oranında kullanılabilir durumda tutabileceklerini duyurdu.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın