medyauzmani.com

CME Group, Mayıs ayında BTC ve Ether seçeneklerinin sona erme süresini uzatacak


  • CME Group, artan piyasa oynaklığı nedeniyle müşterilerden gelen talebin arttığını söylüyor.
  • Piyasa, standart ve küçük hacimli BTC ve Ether opsiyon sözleşmelerinin sona erme sürelerini uzatmayı planlıyor.
  • Türev platformunun onaylanması, 22 Mayıs 2023’te yapılan değişiklikleri görecek.

Türev piyasası grubu CME Group, 17 Nisan 2023 tarihinde bugün yayınlanan bir duyuruya göre, Bitcoin ve Ethereum seçeneklerinin sona ermesini genişletmeye çalışıyor.

Planların yasal onaya tabi olduğunu söyleyen platform, planın, Pazartesi’den Cuma’ya kadar haftanın her iş günü sona eren BTC ve ETH sözleşmeleri için kripto seçenekleri paketini kullanıma sunmak olduğunu bildirdi.

Şu anda, kripto vadeli işlem sözleşmelerinde küçük hacimli opsiyon sona erme süreleri Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri mevcuttur. CME ayrıca vadeli işlem sözleşmelerinde BTC ve ETH opsiyonları için aylık ve üç aylık süreler sunar.

Onaylanırsa şirket, yeni sona erme dönemlerini 22 Mayıs’tan itibaren kullanıma sunmayı değerlendirecek.

BTC ve ETH ürünleri için müşteri talebi

CME Group’un kripto para birimi ürünleri küresel başkanı Giovanni Vicioso, amacın piyasa katılımcılarına kısa vadeli Bitcoin ve Ethereum fiyat risklerini yönetmek için “daha fazla hassasiyet ve çok yönlülük” sağlayan opsiyon sözleşmelerine erişim sağlamak olduğunu söyledi.

Dijital varlık sektöründe artan piyasa oynaklığının arka planında, müşterilerin güvenilir ve etkili kripto para birimi risk yönetimi ürünleri için CME Group gibi güvenilir ve düzenlemeye tabi bir yere yöneldiğini görmeye devam ediyoruz.Kasa eklendi.

CME Group, Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri ve opsiyonlarına olan talepte bir artış gördü. Piyasa değerine göre ilk iki varlık, aynı zamanda kripto para birimi türevlerinin ticareti için en iyi iki kripto para birimidir.

CME’nin 2023 1. Çeyrek bitcoin rakamları, günlük ortalama açısından bir rekor olan 3 milyar dolardan fazla getirdi. Piyasa ayrıca 22 Mart 22’de 2.357 BTC opsiyon sözleşmesi rekoru gördü. Açık faiz, 31 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14.700 sözleşmeye yükseldi ve uzun vadeli boğa bitcoin fiyat tahminleri arasında daha da yükselebilir, özellikle bir sonraki döneme girerken yarılanma.

Ether opsiyon sözleşmeleri için tüm zamanların en yüksek seviyesi 22 Şubat’ta 311 iken, OI 24 Mart’ta 1.800 sözleşme rekorunu kırdı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın