medyauzmani.com

Coinbase, blockchain firması Veritasom Capital’den 350 milyon dolarlık davayla karşı karşıya


Blockchain tabanlı yazılım şirketi Veritaseum Capital’in sahibi Sanık Blockchain ile ilgili bir patentin ihlali için Coinbase. Şirket, popüler kripto para borsasına 350 milyon dolarlık tazminat davası açmaya karar verdi.

Veritaseum’dan bahsetmişken, ABD hukuk firması Brundidge & Stanger davada Coinbase’in Veritaseum’un kripto ödeme teknolojisi patentini veya “patent 566”yı baltaladığını iddia ediyor. Dava, Delaware’deki ABD Bölge Mahkemesi’nde açıldı.

Veritaseum’a göre, patent, tarafların birbirlerine çok az güvenerek veya hiç güven duymadan değer aktarım anlaşmalarını yürürlüğe koymalarını sağlayan yeni cihazları, sistemleri ve yöntemleri kolaylaştırıyor.

Davada şirket, Coinbase’in bu platformu Coinbase Android mobil cüzdan, iOS mobil cüzdan, Coinbase Cloud, Coinbase Commerce API’leri ve sorgu, işlem, paylaşım, temsilci ve doğrulama yazılımı , Coinbase Pay, Coinbase Wallet ve Coinbase halka açık doğrulayıcıları çalıştırıyor.

Veritaseum, Coinbase’in ihlal nedeniyle önemli karlar elde ettiği ve Veritaseum Capital’in “doğrudan ve ani bir sonuç olarak zarar gördüğü” göz önüne alındığında 350 milyon dolarlık tazminatın haklı olduğunu savundu.

Hukuk firması ayrıca, Haziran ayında ihlale ilişkin bir Coinbase uyarı mektubunun gönderildiğini ve olumlu bir yanıt almadığını belirtiyor:

“Davalı, ‘566 No’lu Patent’ hakkında önceden bilgi sahibiydi, bilmesi veya en azından kasıtlı olarak vaftiz etmesi gerekiyordu. Davalı, daha önce olmasa bile 3 Temmuz 2022’den bu yana en az ‘566 patent’ bildirimi almış olacaktı. diğer kaynaklardan veya partiler.

Temmuz mektubu, Vertiaseum’un “Coinbase: Adli Analiz ve Derin Dalış” bağlamında gönderildi. Bildiri Bu, Coinbase’in Veritaseum’un “patentsiz IP”sini kullanan birkaç merkezi ve merkezi olmayan dijital varlık borsasından sadece biri olduğunu gösteriyor.

Ancak şirket, Coinbase’in iddiaya göre patenti ne kadar süreyle kullandığını söylemedi.

Mahkeme belgeleri, 566 numaralı patentin ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından Vertiaseum’un kurucusu Reginald “Reggie” Middleton ve ortak mucit Matthew Bogosian’a Aralık 2021’de verildiğini doğrulamaktadır.Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın