medyauzmani.com

Coinbase CEO’su kripto para aklamayı önleme tasarısını eleştirdi – World Digital Media News


WASHINGTON – Coinbase (NASDAQ:COIN) CEO’su Brian Armstrong, önerilen Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası’na karşı güçlü bir muhalefet dile getirerek, yasanın genç nesiller için ekonomik fırsatları engelleyebileceği uyarısında bulundu. Armstrong’un eleştirisi, kanun yapıcılar teknolojinin potansiyel riskleri ve ödülleriyle boğuşurken, ABD’de kripto para düzenlemesine ilişkin devam eden tartışmaların ortasında geldi.

Armstrong’un yorumları, kripto para topluluğu içinde artan düzenlemenin etkisiyle ilgili büyüyen bir endişeyi vurguluyor. Senatörler Roger Marshall ve Elizabeth Warren tarafından desteklenen önerilen mevzuat, kara para aklama faaliyetleriyle mücadele etmeyi amaçlıyor ancak kripto alanındaki birçok kişi tarafından inovasyon ve mahremiyetin önünde bir engel olarak görülüyor.

Daha sıkı mali düzenlemeler konusundaki tutumuyla bilinen Senatör Warren, dijital para birimleri üzerinde daha sıkı kontroller yapılmasını savunuyor. Bu tür yasalara duyulan ihtiyacı haklı çıkarmak için Kuzey Kore’nin nükleer programını finanse etmesi de dahil olmak üzere yasadışı faaliyetler için kullanılan kripto para örneklerine işaret ediyor.

Bu yasama çabalarının şekillendirilmesinde büyük bankaların katılımı da inceleme altına alındı. Raporlar, bankacılık sektörünün çıkarlarının Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası gibi tasarıların hazırlanmasını etkileyebileceğini ve bu düzenleyici hamlelerin arkasındaki motivasyonlarla ilgili soruları gündeme getirdiğini öne sürüyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın