medyauzmani.com

Coinbase Gelecek Yıl Gelir ve Kâr Artışı İçin İyi Konumda – Compass Point – World Digital Media News


Coinbase (NASDAQ:COIN) fiyat tahmini, Salı günü Compass Point tarafından 145 $’dan 200 $’a yükseltildi ve aracı kurum hisseler için Satın Al tavsiyesini teyit etti.

Piyasa analistleri, kripto para birimi değerlerinde ve borsa hacimlerinde önemli bir artış gözlemlediler ve bunun 2024 yılında Coinbase için önemli gelir ve kâr artışına katkıda bulunacağını tahmin ediyorlar. Bir önceki raporlarından bu yana, kripto para birimi değerlerindeki artış ve işlem miktarı tahminlerini aştı. Analistlere göre bu büyüme, 2024 yılında borçlanma maliyetlerinin düşeceği beklentisine ve gerçek Bitcoin birimleriyle işlem yapan Bitcoin borsa yatırım fonlarının olası yetkilendirilmesine bağlanıyor.

“COIN, 2023’ün dördüncü çeyreğindeki ortalama günlük işlem hacimlerinin dönem için daha önceki tahminlerimizden yaklaşık %50 daha yüksek olmasıyla (ve Aralık ayında daha da yüksek olmasıyla) bu olumlu eğilimden faydalandı. Bunun sadece Bitcoin işlemlerinden değil, aynı zamanda diğer dijital para birimlerini içeren faaliyetlerden de kaynaklandığına inanılıyor” dedi. “COIN’in yeni tanıtılan küresel türev ticaret platformunun, nispeten küçük bir tabandan başlayarak ticaret faaliyetlerinde önemli bir artış yaşadığını da belirtmek önemlidir.”

Fiyatlardaki artış, Coinbase’in Ethereum ve Solana gibi dijital para birimlerindeki ödüllerden elde edilen kazançların bir kısmını aldıkları için müşterilerin belirli kripto para birimlerini tutarak ödül kazanmalarına olanak tanıyan hizmetini de olumlu yönde etkiliyor.

Analistler, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıları daha yüksek riskli varlıklara çekmesi muhtemel olan faiz oranlarının düşmesi ve rakip Binance’in karşılaştığı düzenleyici zorluklar nedeniyle Coinbase’in pazar payı elde etme potansiyeli gibi faktörlerin etkisiyle bu olumlu eğilimlerin 2024 yılına kadar devam etmesini bekliyor.

Analistler, “Özetle, kripto para piyasasındaki artan faaliyetin ve COIN’in giderleri azaltma çabalarının, şirketi 2024 yılında gelir ve karını artıracak şekilde konumlandırdığı görüşündeyiz” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın