https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Coinbase hacklendi! Bu veri ele geçirildi

Coinbase hacklendi! Bu veri ele geçirildi


Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, son zamanlarda talep kurumlarıyla mücadele ediyor. Bu mücadelelerin dışında borsa, bazı şirket verilerini bilgisayar korsanlarına kaptırdı. Borsadan yapılan açıklamada, bilgisayar korsanları bazı çalışanların giriş bilgilerini ele geçirdi.

Bilgisayar korsanları bazı çalışanlardan bilgi aldı

Coinbase, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir. Bu site üzerinden defalarca siber saldırılara maruz kalan borsa, yine bir saldırı ile karşılaştı. Coinbase yetkilileri bugün yaptıkları açıklama ile tekrar hacklendiklerini duyurdular.

Bu kez saldırının hedefi şirketin çalışan giriş bilgileriydi. Coinbase de yaptığı açıklamada bu saldırının nasıl gerçekleştiğini açıkladı. Ancak borsa, saldırının kimliği belirsiz saldırganlar tarafından gerçekleştirildiğini ve bu kişilerin “phishing” yöntemini kullanarak bazı çalışanlara SMS mesajları gönderdiklerini bildirdi.

Yeni CEO duyurdu: batan kripto para borsası FTX geri döndü!

Bu mesajlarda link üzerinden hızlı bir şekilde sisteme giriş yapabileceklerinden bahsedilmiştir. Bazı çalışanlar bunu fark edip yetkililere bildirirken, bazı çalışanlar da tuzağa düştü. Durumu anlayan yetkililer hızla harekete geçerek saldırganları püskürttü.

Sonuç olarak, borsa yöneticileri, çalışanların giriş bilgilerini tamamen değiştirdi. Saldırıda hiçbir kullanıcı bilgisine ulaşılmadığını da belirtti. Yetkililere göre saldırıda kullanılan yöntem, geçen yıl Cloudflare’a saldıranların kullandığı yöntemle aynı.

Borsanın güvenlik direktörü Jeff Lungelhoffer, saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı. O da yaptığı açıklamada saldırıyı doğruladı. “Coinbase, bir çalışanımızı hedef alan bir siber güvenlik saldırısına maruz kaldı. Ancak şirketin güvenlik önlemleri, saldırganın sisteme girmesini engelledi. Bu nedenle, saldırgan herhangi bir fona veya hassas müşteri bilgilerine erişemedi. Ancak telefon numaraları, e-posta gibi bilgiler e -postalar vb. hackerlar tarafından ele geçirilebilir.Bazı çalışanlarımızın mail adreslerini ve isimlerini ele geçirmek.Onların elinden geçirmek.”

Peki, Coinbase siber saldırı olayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Teknolojik Haberler

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın