https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Coinbase, Hollanda merkez bankası tarafından 3,3 milyon Euro para cezasına çarptırıldı.

Coinbase, Hollanda merkez bankası tarafından 3,3 milyon Euro para cezasına çarptırıldı.


  • Hollanda merkez bankası, ABD merkezli kripto para borsasına kayıt gerekçesi ile para cezası verdi.
  • Coinbase’in Hollanda’da çok sayıda müşterisi var.
  • Yetkililer, borsanın Kasım 2020 ile Ağustos 2022 arasında uyumsuz olduğunu iddia ediyor.

Nadir görülen bir olayda, Hollanda merkez bankası, ABD merkezli popüler kripto para borsasına uyumsuzluk nedeniyle 3,6 milyon dolar (3,3 milyon avro) para cezası verdi. Para cezası, borsanın piyasa üzerindeki olumsuz etkiler nedeniyle işçilerinin %20’sini işten çıkardığını ve Japonya’daki faaliyetlerini sonlandırdığını açıklamasından günler sonra geldi.

Hollanda merkez bankası De Nederlandsche Bank (DNB), kripto para birimi değişiminin Hollanda’daki finansal hizmet sağlayıcılar için yerel düzenlemelere uygun olmadığını belirtti.

Bir dizi müşteri için para cezası

De Nederlandsche Bank’a göre Coinbase, ülkede faaliyet göstermeye başlamadan önce Hollanda’da kripto hizmetleri sunmak için gerekli kaydı alamadı. Banka, karar verirken bir şirket olarak borsanın büyüklüğünü ve Hollanda’da sahip olduğu “çok sayıda müşteriyi” dikkate aldığını söyledi.

Yetkililer özellikle Kasım 2020 ile Ağustos 2022 arasındaki dönemde kripto para borsalarının uyumlu olmadığını iddia etti.

Coinbase’in dosyalama işlemine hemen mi devam edeceği yoksa ülkede şimdiden büyük bir takipçi kitlesine sahip olduğu iddiasıyla zaman mı alacağı belli değil.

Coinbase, Hollanda merkez bankası tarafından 3,3 milyon Euro para cezasına çarptırıldıktan sonra ilk olarak CoinJournal’da yayınlandı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın