medyauzmani.com

Conflux, Çin’de Uniswap v3 ve Curve’ü Halka Açık Blockchain’e Getirecek


Toronto, Kanada, 14 Nisan 2023, Chainwire

Çin’in düzenlemelere uyumlu tek blok zinciri olan Conflux, Uniswap v3’ü ağında stabilcoin CNH (Çin Offshore Yuanı) ile birlikte dağıtmayı ve eCFX olarak bilinen Ethereum ana ağına bağlı CFX belirteciyle Curve Wars’a katılmayı önerdi. Teklif, Binance’in Conflux Network (CFX) ana ağının entegrasyonunu destekleyeceğini duyurmasının ardından geldi. Umut, daha fazla inisiyatif çekmek, CFX belirteçlerinin değişimini kolaylaştırmak için likidite havuzları oluşturmak ve likiditeyi artıran, sonuçta ağ değerini ve kullanımını artıran teşvikler uygulamaktır.

Uniswap v3’ü Conflux eSpace’te yayınlayarak Uniswap topluluğu, USD ve CNHC tabanlı çiftlerle daha geniş bir ticaret fırsatları yelpazesine erişim kazanır. Bu gelişme, özellikle ABD dolarına dayalı stabilcoinlerin karşılaştığı düzenleyici kısıtlamalar ışığında tam zamanında geldi. Ayrıca, ABD doları dışındaki para birimlerinde faaliyet gösteren projeler, özellikle artık kur dalgalanmalarından endişe duymadan ödemeler için CNH’yi kullanabilen Asya projeleri, bu dağıtımdan büyük ölçüde yararlanacaktır.

Conflux, ETH DeFi oyuncularının dikkatini çekmeyi amaçlayarak oldukça karmaşık Defi ekosistemine paralel olarak katılmayı seçti. Cross Conflux’un Dizeleri CFX doları Ethereum’da, eCFX USD, Curve’de ETH ile bir likidite çifti sunuyor. Curve DAO tarafından yapılan zincir içi oylamanın ardından, Curve havuzu (eCFX-ETH) resmi olarak onaylandı ve Curve Gauge’a eklendi. Oylama sonuçlarını burada bulabilirsiniz:

Ayrıca, yukarıda belirtilen havuz artık Conflux’a yüklenebilir ve DeFi kullanıcılarının Curve ekosisteminde daha derin çalışmasına olanak tanır. Curve daha önce birçok başka ağda konuşlandırılmış olsa da, bu ağların hiçbiri Curve’u platformlarına kabul etmeden önce başlangıçta Curve’de (Ethereum) bir havuz başlatmadı. Conflux’un bunu yapma seçimi, Ethereum’da iken Curve topluluğuyla iletişim kurma ve Conflux eSpace’te Curve’un potansiyel lansmanından önce Asya DeFi projeleri için yeni bir Curve havuzu sunma çabalarını gösteriyor.

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’ndeki düzenleyici engellerin blok zinciriyle kesişmesi ve Hong Kong’daki blok zincirine ilişkin son destekleyici düzenlemeler, Çin pazarının Web3 projelerinin geliştirilmesinde ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor.

Küresel blockchain başvurularının %84’ünden fazlası Çin’de yapıldı, Birleşik Krallık’taki (%11) ve ABD’deki (%14) başvuruları gölgede bıraktı ve Çin’in Web3 için en yenilikçi pazarlardan birini temsil ettiğini doğruladı.

Global Expansion Direktörü Christian Oertel, “eCFX’i Curve ekosistemiyle entegre ederek ekibimiz, güçlü DeFi’ye güçlü bir bağlılık göstermeyi hedefliyor” diyor. “Uniswap, Conflux’u piyasaya sürmeye hazırlanırken, Asya merkezli ekipler tarafından geliştirilen daha fazla token, bu gelişen ekosistemde köprüler kurmak için teşvik edilecek. Conflux ölçeğe ulaştığında, ekibimiz, verimli stablecoin AMM devini DeFi’ye getirerek Curve Finance’i yerel olarak devreye almayı planlıyor. Blockchain Asya’da Merkezileştirildi”.

Conflux Ağı Hakkında

Conflux, merkezi olmayan ekonomileri sınırlar ve protokoller arasında birbirine bağlayan izinsiz bir katman 1 blok zinciridir. Son zamanlarda hibrit PoW/PoS uyumluluğuna geçiş yapan Conflux, tıkanıklık, düşük ücretler ve gelişmiş ağ güvenliği olmadan hızlı, güvenli ve ölçeklenebilir bir blockchain ortamı sağlar.

Çin’deki tek düzenlenmiş halka açık blok zinciri olan Conflux, Asya’da proje inşaatı ve genişleme için benzersiz bir avantaj sağlıyor. Bölgede Conflux, Shanghai City, McDonald’s China ve Oreo dahil olmak üzere blockchain girişimleri ve metaverse konusunda küresel markalar ve devlet kurumlarıyla işbirliği yaptı.

iletişim

melisa terry [email protected]Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın